ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ ОСВЯТИВ КИОТ ОБРАЗУ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ «СКОРОПОСЛУШНИЦЯ»

0
559

22 листопада 2012 р.,у день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулося урочисте богослужіння та освячення киоту для точної копії (списку) цієї ікони Пресвятої Богородиці.
Божественну літургію очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятелю співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Васильківський Феодосій та єпископ Вишгородський Агапіт, а також соборне духовенство.
Після літургії перед створеним ченцями афонського монастиря Дохіар списком з чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було прочитано акафіст, який завершився молитвою, величанням та окропленням киоту святою водою.
Завершилося урочисте богослужіння словом Святійшого Патріарха та уставним многоліттям. Предстоятель підкреслив, що встановлення у Володимирському кафедральному соборі образу Богородиці, написаного на Афоні, є свідченням благословення Божого та Пречистої Діви. «І це благословення руйнує кайдани московської неправди про нашу Церкву» – підкреслив Святійший Владика.
Соломія МАМАН