СПІВ НАСТУСІ ПЕТРИК ЗАЧАРУВАВ СВІТ

0
698

Мільйони телеглядачів, які стежили за виступами фіналістів десятого конкурсу «Дитяче Євробачення-2012», що відбувся 1 грудня в Амстердамі, були приємно вражені емоційним і натхненним співом юної української співачки Настусі Петрик. Максимальну оцінку в 12 балів їй виставили росіяни, молдавани, білоруси, ізраїльтяни, вірмени, бельгійці, шведи, албанці, а також господарі турніру – голландці. Згідно положенню про турнір, українці за свого учасника не мали права голосувати. За результатами оцінок журі й телеглядачів наша  Настуся набрала 138 балів. Друге місце посіли торішні переможці конкурсу – група The Funkids з Грузії – 103 бали, третім став Compass Band із Вірменії – 98 балів. У свої десять літ Настя Петрик стала наймолодшою й найсильнішою співачкою Європи, справжньою зіркою світової величини.
На конкурсі вона виконала українською й англійською мовами власну пісню «Небо». За словами Настусі, це не дитяча пісенька, вона про велику, всеосяжну любов. Це заклик до всіх людей, щоб вони любили і добро творили – і для тварин, і для рослин, яким, як і людям, любов дарує життя. Напередодні конкурсу в соціальних мережах пісня «Небо» в авторському виконанні викликала досить бурхливу дискусію, сподобалася вона 207 слухачам, а 195 любителів традиційної «попси» її розкритикували. Однак, на думку багатьох музичних експертів, саме таке поєднання сучасного нестандартного музичного стилю і джазового вокалу юної співачки і забезпечили їй блискучу перемогу на конкурсі. Вона вражає не лише своїм сильним голосом, а й неабияким не по-дитячому дорослим джазовим вокалом.
Уже не перший рік я стежу за творчим зростанням Анастасії Петрик та її п’ятнадцятирічної сестри Вікторії. Родина Петриків живе у селі Нерубайському під Одесою, відомому своїми козацькими традиціями та партизанською звитягою у роки минулої війни. Тут уміють шанувати народні звичаї й, звичайно ж, пісню. Пісенну славу села тепер звеличують сестрички Петрик. У 2008 році тоді ще 11-річна Вікторія стала срібним призером конкурсу «Дитяче Євробачення», а наступного року була вдостоєна української премії «Людина року» у номінації «Юний талант».
Її молодша сестра Настуся , теж почувається впевнено на великій сцені , бо має чималий концертний досвід. Дівчинка вже перемагала на дитячій «Новій хвилі», на турнірах «Україна має талант», «Молода Галичина», «Чорноморські ігри». Вона не раз співала в дуеті з Ніною Матвієнко, Леонідом Агутіним і Філіпом Кіркоровим. А ще у фільмі Єгора Кончаловського «Пташинка» Настуся знялася у головній ролі дівчинки-сироти, яка прокладає свій життєвий шлях, дякуючи талантові.
Після зйомок стрічки Настусю в родині прозвали «Пташинкою». І ось тепер вона на зміцнілих крилятах підняла своє «Небо» над усією Європою. Нам лише залишається вітати співачку, її родину і наставників із цією перемогою і побажати талановитій українській «Пташинці» – Настусі Петрик високого злету.
Сергій ГОРИЦВІТ

На світлинах: виступ Насті Петрик у фіналі «Дитячого Євробачення-2012», листівка пісенного конкурсу, присвячена Анастасії Петрик.