РОЗПОЧАВ РОБОТУ НОВИЙ ПАРЛАМЕНТ: ПЕРШІ СТУСАНИ Й ДВА ПЕРЕШИВАНЦІ

0
1154

Вчора, 12 грудня, відбулося урочисте засідання Верховної Ради України сьомого скликання з нагоди складення присяги новобраними народними депутатами України.
Голова Верховної Ради України шостого скликання Володимир Литвин відкрив урочисте засідання.
Від імені Верховної Ради України шостого скликання В.Литвин привітав новообраних народних депутатів, побажав їм плідної і конструктивної роботи у вищому законодавчому органі України.
Голова Верховної Ради України шостого скликання Володимир Литвин відповідно до Конституції України запросив на трибуну найстаршого за віком народного депутата Юхима Звягільського, який зачитав текст присяги: “Присягаю на вірність України. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про блага Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників”.
Народні депутати слухали текст присяги стоячи.
У сесійному залі у виконанні хору прозвучав духовний гімн України “Молитва за Україну”.
Голова Верховної Ради України шостого скликання Володимир Литвин поінформував новобраних народних депутатів про порядок складення присяги. Він запросив народних депутатів скріпити текст присяги своїми підписами і оголосив перерву до 12-ої години.
Церемонія підписання тексту присяги відбулася у фойє сесійної зали.
Новообрані народні депутати після підписання текстів присяги передали їх реєстраторам, отримали постійні посвідчення і персональні картки для голосування, зареєструвалися для участі у пленарному засіданні.
Депутати-опозиціонери, перед початком сесійного засідання, виштовхали новообраних депутатів Табалових із сесійної зали Верховної Ради.
Таким чином, опозиція показала депутатам-зрадникам Табаловим, що їм не місце у сесійній залі.
Нагадаємо, Олександр та Андрій Табалови, обрані народними депутатами від Об’єднаної опозиції «Батьківщина», не увійшли до складу фракції «Батьківщина» через порушення присяги кандидата у народні депутати, підписаної ними 5 серпня цього року.
Народні депутати від опозиції скандують у сесійній залі Верховної Ради «Тушки – геть!».
Таким чином вони висловлюють протест проти оголошення Володимиром Литвином кількості депутатів, які склали присягу. Після відповідного оголошення, голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк нагадав, що два депутати не склали присягу. Олександр та Андрій Табалови не мають права працювати у Верховній Раді, адже не прийняли присягу народного депутата.
Арсеній Яценюк наголосив, що відповідно до ст. 79 Конституції України та ст. 14 Закону України про Регламент, «Андрій Табалов і Олександр Табалов не є народними депутатами України у зв’язку з тим, що не прийняли присягу в порядку передбаченому Конституцією і законом».
Також Арсеній Яценюк наголосив, що згідно зі ст. 58 Закону України про Регламент Верховної Ради, фракція Комуністичної партії України не може бути створена.
«Петре Миколайовичу, ви займаєте чуже місце», – звернувся він до голови КПУ, який перебував у президії.
Нагадаємо, стаття 58 закону «Про Регламент Верховної Ради України» передбачає, що депутатські фракції формуються із числа народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій, та народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах. Проте в парламенті немає жодного депутата, який був висунути Компартією в одномандатному окрузі.
Верховна Рада VII скликання, намагаючись надшвидкими темпами затвердити новий склад уряду, вже з перших годин своєї роботи порушує Конституцію і закон про регламент. Про це заявив народний депутат, голова Політради Об’єднаної опозиції “Батьківщина” Олександр Турчинов.
“Перед тим, як обирати новий склад уряду, в парламенті повинен відзвітувати попередній. Тільки після цього кандидат на прем’єрську посаду має право пройти процедуру погодження по всім комітетам, і поспілкувавшись з усіма політичними фракціями, які мають бажання його послухати, уже має виходити на голосування у Верховній Раді”, – сказав Турчинов.
За його словами, до того часу поки не будуть сформовані комітети, говорити про голосування щодо кандидатури прем’єр-міністра – «це грубе порушення, яке опозиція не повинна допустити».
Фракція “УДАР” у Верховній Раді зробить все можливе для того, щоб ті депутати, які стали “тушками”, не брали участі в роботі парламенту. Про це заявив лідер партії “УДАР” в коментарі журналістам в кулуарах ВР.
“Ми зробимо все, щоб зрадники не брали участі в засіданнях парламенту і не голосували. Якщо люди йшли на вибори з одними принципами, ідеалами і обіцянками, а потім цинічно від них відмовляються, – вони зраджують людей, які за них проголосували. Тому не мають права називатися народними депутатами. І хочу підкреслити: зрадників не люблять ніде”, – сказав Кличко.
За словами лідера фракції “УДАР”, всі депутати фракції відвідуватимуть сесійні засідання парламенту і голосуватимуть персонально: “Ми перед виборами це обіцяли, і виконаємо”.
На запитання журналістів, чи претендуватиме Кличко на державне житло, політик відповів: “У мене є квартира, ще одна мені не потрібна. І жоден з депутатів “УДАРу” не звертався і не проситиме безкоштовну квартиру. Ми йшли у ВР не за значками, посадами і благами. Ми прийшли працювати”, – заявив Віталій Кличко.
Ще до початку роботи нового парламенту фракція Партії регіонів запропонувала на посаду голови Верховної Ради кандидатуру першого заступника голови партії Володимира Рибака.
Таке рішення прийнято на зборах членів фракції Партії регіонів, яке проходило у кіноцентрі “Зоряний”, повідомляє прес-служба партії. Також фракція “регіоналів” підтримала кандидатуру голови партії Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра.
Об’єднана опозиція висуне на посаду віце-спікера Руслан Кошулинського. Про це розповів у середу лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок.
“Кошулинський – це узгоджена кандидатура. Попередньо обговорювали, що цю кандидатуру будемо висувати від трьох фракцій”, – сказав він.
Разом із тим, Тягнибок нагадав, що опозиція не братиме участь у голосуванні ні за спікера, ні за прем’єра. Однак готова підтримати кандидатури обох віце-спікерів пакетним голосуванням.
“Пакетне голосування може бути тільки щодо віце-спікерів. Однак це дуже делікатна ситуація, бо влада протягує на посаду віце-спікера представника комуністів, я якось рука не підніметься голосувати за комуніста. З іншого боку в пакеті може бути наш представник від опозиції, тому подивимось”, – сказав Тягнибок.
Один з лідерів партії “Всеукраїнське об’єднання” Батьківщина “Микола Томенко пояснює відмову партії від посади віце-спікера бажанням контролювати більшу кількість комітетів.
“Ми підтримали кандидатуру” Свободи “Руслана Кошулинського на пост віце-спікера, тому що” Свобода “вважає, що для них важливіше мати представництво в президії парламенту, для нас важливіше мати на два комітети більше, щоб таким чином контролювати державну владу”, – сказав він.
За словами Томенка, таким чином опозиція розподілить між собою квоти в комітетах і представництвах в президії. При цьому, він повідомив, що більшість запропонувала опозиції 12 комітетів і одну спеціальну комісію з питань приватизації. Депутат підкреслив, що такий розподіл не є чесним і справедливим, тому що коли була при владі “Батьківщина”, вона пропонувала опозиції посаду першого віце-спікера і комітети, які мають контролюючі функції, наприклад, бюджетний та регламентний.
Отже, Партії “Всеукраїнське об’єднання” Батьківщина “,” Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка “і” Всеукраїнське об’єднання “Свобода” виступають за обрання заступником голови Верховної Ради 7-го скликання обраного депутатом від “Свободи” Руслана Кошулинського.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»,
Київ