ВІФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ МИРУ – В УКРАЇНІ

0
349

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Віфлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Віфлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Віфлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
По Україні Віфлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України.
У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Віфлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.
Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Віфлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.
У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.
19 грудня, на свято Миколая, на українсько-польському кордоні польські харцери передали українським пластунам Віфлеємський вогонь миру.
Запалену лампадку принесли до Львівської міської ради, зокрема кабінету міського голови Андрія Садового. 22 грудня Віфлеємський вогонь передали собору святого Юра. У сімейному колі та щирій спільній молитві пластуни зібрались, щоб передати священний вогонь миру усім бажаючим.  На молебень до Львова приїхали  пластуни з усієї Львівської області, для того щоб донести іскру божої ласки та любові до своїх міст та сіл.
Також на передачу вогню громаді завітав пластовий приятель Антон Дацко – срібний призер Літніх Параолімпійських ігор 2012 року.
До Різдвяних свят запалені лампадки побувають в дитячих будинках, інтернатах, сиротинцях.
Віфлеємський вогонь миру був запалений, незважаючи на складну ситуацію на Близькому Сході, і доставлений до Австрії у спеціальному контейнері. На урочистій месі в одному з віденських соборів його передали  делегаціям скаутів із різних країн. На церемонії була також делегація з України, до складу якої входили майже тридцять пластунів із різних міст.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»,
Львів