10 000 ПОЛІЩУКІВ ПІДНЯЛИСЯ З КОЛІН

0
704

6 квітня 2013 року в Житомирі розпочалась акція протесту “Вставай, Україно!” за участі лідера Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олега Тягнибока та очільника ВО “Батьківщина” Арсенія Яценюка. До приїзду лідерів опозиції площа Перемоги була переповнена. Частина краян очікували на прибуття колони в кінці маршруту – на майдані Корольова, де згодом відбулося віче. Участь у заході взяли близько 10 тисяч краян – мешканці усіх районів Житомирщини. Вони тримали гасла: «Свободу Юлі!» «За достойну пенсію!», «За справедливу зарплату!», «За Батьківщину!», «Банду – геть!», «Геть Януковича!», «Україна – понад усе!» та інші. Перед початком віче центром Житомира пройшов марш, який очолили голови фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк та фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК: «ЗАВДАННЯ ОПОЗИЦІЇ – ЩОБ І ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ВИЙШЛА НА СВОБОДУ»

За його словами, опозиція проводить загальнонаціональну акцію «Вставай, Україно!» , «щоб готуватися до змін». «Він (президент Янукович. – ред.) і його опричники дуже б хотіли, щоб всі поховались, щоб було як при радянській владі. Ми ходимо до людей казати – не бійтеся».
Він підкреслив, що лише засобами парламентської боротьби неможливо змінити країну. За його словами, опозиція внесла до парламенту законопроекти які, зокрема, скасовують пенсійну реформу, забороняють закриття лікарень, забезпечують якісну освіту, долають корупцію: «А чи зміниться життя навіть після прийняття цих законів? Хіба в нас є закон, де написано, що президент чи прем’єр-міністр може брати хабарі? Хіба в законах не написано, що кожен має право на житло, роботу, підприємницьку діяльність, освіту? Виявляється, що не тільки законами, а тими людьми, які повинні виконувати ці закони, – буде визначатися курс країни».
Арсеній Яценюк наголосив, що президент Янукович має на меті провести референдум, щоб змінити Конституцію і обирали президента в один тур. За його словами президент Янукович мріє «зразу в Конституції записати своє прізвище, що він довічний президент, і прізвища своїх довічних депутатів: «Про це вони мріють. Ми повинні бути готові дати жорсткий відпір незаконному заколоту і спробі переписати українську Конституцію під Януковича».
«Наша мета – це зміни в країні. Щоб відбулись зміни в Україні, треба змінити Януковича і Партію регіонів. Вони не політичні опоненти. Вони зло для країни. І це вони доказали за останні три роки. Ми отримаємо ці зміни або на дострокових президентських виборах, або на строкових президентських виборах», – підкреслив Арсеній Яценюк.
За його словами, три опозиційні сили повинні вже сьогодні формувати «команду змін»: «Повинні формувати новий український уряд, новий український парламент, нових керівників в областях, районах, тих, які будуть чесно судити, захищати права і свободи громадян, які будуть знати, що таке їхня честь перед народом України: як української армії, української міліції, Служби безпеки, як українських справжніх бійців за права громадян і за майбутнє українців».
«Ми хочемо, щоб Україна стала в Європейському союзі, щоб стандарти життя в України були такі, як у Польщі, Угорщині, Німеччині чи Франції», – сказав він.
Арсеній Яценюк закликав усіх присутніх на мітингу 18 травня, в День Європи, приїхати на всеукраїнський марш «Вставай, Україно!» до Києва «і сказати своє «так» Європі і «ні» президенту Януковичу.
По завершенню мітингу Арсеній Яценюк повідомив журналістам, що в неділю, 7 квітня, в Києві в рамках акції «Вставай Україно!» опозиція збере депутатів місцевих рад щодо рішень, ухвалених під час зібрання провладних депутатів на Банковій. «На території областей не повинні діяти антидержавні акти, які прийняла Верховна Рада коли вона голосувала «в буфеті» й коли Рибак робив державний заколот на кшталт ГКЧП».

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: «РЕЖИМ ЯНУКОВИЧА РОЗПОЧАВ ПІДГОТОВКУ ДО РЕФЕРЕНДУМУ»

Протягом останніх днів по всій Україні обласні державні адміністрації почали отримувати офіційні листи від влади щодо підготовки проведення референдуму. Янукович поспішає його провести, поки Верховна Рада не скасувала закон про референдум, незаконно ухвалений “картковою” більшістю. Про це в Житомирі заявив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок під час десятитисячної акції “Вставай, Україно!”
Лідер “Свободи” наголосив: “Підготовка до референдуму відбувається в усіх областях, незважаючи на те, що на разі немає будь-яких ініціаторів референдуму, не відомо, щоби хтось пропонував певні питання, немає рішення ЦВК про початок процедури, не існує підписних листів. Але влада вже дала вказівку облдержадміністраціям забезпечити проведення референдуму – шукати приміщення, збирати “надійних” людей до лічильних комісій. Ці таємні дії влади є незаконними.
Режим Януковича поспішає провести референдум, користуючись тим, що поки Верховна Рада не скасувала закон про референдум, незаконно ухвалений “картковою” більшістю в останні дні каденції парламенту попереднього скликання. Вони хочуть отримати можливість без участі народу ухвалювати на Банковій все, що владі заманеться”.
Олег Тягнибок підкреслив: цей псевдореферендум влада хоче провести у серпні – під час “мертвого” політичного сезону і таким чином змінити всю систему влади в Україні та процедуру проведення виборів. На заваді здійсненню цього злочинного сценарію може стати воля народу.
“Влада дуже поспішає, адже за останніми соціологічними опитуваннями, рівень підтримки трьох опозиційних сил – “ВО “Свобода”, ВО “Батьківщина” та “УДАРу” – перебуває на рівні 60%, натомість Партія регіонів та її сателіти комуністи мають трохи більше 30%. І навіть від цієї цифри скоро нічого не залишиться.
Наше завдання – пояснити громадянам злочинність задуму протягти цей референдум, нести правду і домогтися, щоби в кожному селі, містечку, районному центрі були створені відповідні структури для боротьби з режимом – міцні осередки боротьби українців за свої права”, – зазначив Олег Тягнибок.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

На фото:  під час мітингу в рамках акції «Вставай, Україно!» в Житомирі  6 квітня.