КИЇВСЬКЕ ПРОБУДЖЕННЯ

0
535

7 квітня в Києві відбулась акція протесту в рамках всеукраїнської кампанії “Вставай, Україно!” на чолі з лідерами опозиції – Олегом Тягнибоком, Арсенієм Яценюком та Віталієм Кличком. Біля пам‘ятника Тарасові Шевченку зібралися двадцять тисяч українців.  Зібратися такій кількості учасників не завадили навіть залякування перевізників та бюджетників. Нагадаємо, що з багатьох областей курсування до Києва було фактично заборонено – представники ДАІ та виконавчої влади забороняли рух пасажирського автотранспорту в напрямку столиці. Ті транспорті засоби, які все ж змогли виїхати, зупиняли представники ДАІ на під‘їзді до Києва. Ба більше, у перевізників відбирали водійські права. Імовірно, якби не такі “запобіжні” заходи влади, кількість учасників була би щонайменше удвічі більшою.
Ще за годину до початку акції активісти зайняли всю площу біля пам‘ятника Тарасові Шевченку. Аби “убезпечити” владу від громади, біля парку перебували десятки автобусів спецпідрозділу “Беркут” та автозаки.
Учасники тримали плакати з гаслами: “Уряд Януковича-Азарова – у відставку!”, “Або депутати оголосять імпічмент Януковичу, або хай ідуть геть!”, “За соціальне та національне визволення!” тощо.
Напередодні мітингу лідери опозиції долучилися до молитви за Україну у Володимирському Соборі та отримали благословення духовенства Собору на добрі справи.
 «Мета опозиції – щоб Україна стала частиною Європи, де вільно обирають президента, де президент не очолює корупцію в державі, де уряд працює на свою країну, а не на свою кишеню, де місцеві громади господарюють на своїй території», – заявив журналістам голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.
Він наголосив, що на нинішній мітинг «Вставай, Україно!» зібралося дуже багато людей навіть попри те, що про акцію було оголошено лише кілька днів тому, а влада перешкоджала перевізникам, які прямували до Києва на акцію.
«Потрібні мільйони для того, щоб відбулись звершення в країні. На акції протесту виходять десятки тисяч, але воля мільйонів зрушить в країні дуже багато», – сказав Арсеній Яценюк.
Він підкреслив, що в опозиції є план змін в країні, і для його реалізації опозиційні фракції розробляють спільні законопроекти: «Опирається цей план в першу чергу на народ України. Основна перепона на шляху реалізації цього плану – це Віктор Янукович і його Партія регіонів, які просто знищують країну».
Арсеній Яценюк наголосив, що акція «Вставай, Україно!» – це, зокрема, «підготовка до боротьби з незаконним і неконституційним референдумом», який прагне оголосити президент Янукович, аби призначити вибори президента в один тур: «Янукович хоче остаточно узурпувати владу. Це буде предметом нашої як парламентської, так і вуличної боротьби», – підкреслив він.
Відповідаючи на запитання журналіста щодо акції «Вставай, Україно!», яка пройде в Києві у День Європи, 18 травня, Арсеній Яценюк наголосив: «Ми вважаємо, що найкращий запобіжник, щоб в Україні не була вкрадена українська держава і щоб в Україні була влада народу – це щоб наша країна підписала з Європейським союзом угоду про політичну асоціацію і зону вільної торгівлі».
«Саме тому в парламенті ми будемо вимагати від уряду і від Януковича негайного прийняття і підписання всіх законів, які стосуються наближення України до ЄС. У тому випадку, якщо президент Янукович буде іти проти волі українського народу, ця акція може перерости в набагато більш радикальну і набагато сильнішу акцію», – наголосив Арсеній Яценюк.
Відповідаючи на питання щодо звільнення Юлія Луценка, Арсеній Яценюк підкреслив: «Переконаний, що після того, коли Юра звільнився, в опозиції додасться сил. Тому що у нас з’явиться серйозна підмога. Упевнений в тому, що він в найкоротші терміни повернеться в політичне життя».
На початку акції лідери опозиції привітали присутніх зі святом Благовіщення, а також привітали звільнення Юрія Луценка, відзначивши, що це є результатом незламності політв‘язня, а також системної боротьби опозиції. Юрій Луценко привітав учасників через гучний телефонний зв‘язок.
Виступаючи на мітингу, народний депутат України від ВО “Свобода” Андрій Іллєнко наголосив: “Ми сьогодні зібралися тут, бо ситуація в державі є критичною. І мова не лише про те, що Партія регіонів забрала в киян право обирати. Влада сьогодні по всій Україні розіслала вказівку виконавчим органам готувати референдум з метою узурпувати владу, запровадити диктатуру й занурити країну в час “совка”, а людей перетворити на безправне бидло.
Єдине, чого боїться влада, – це масовий виступ українців. Нас намагаються залякати за допомогою “Беркута”, міліційного і судового пресингу, донецьких ставлеників на підприємствах. Це все тому, що вони бояться народу – вашого масового виступу, вашої боротьби.
Усі, хто тут присутній, виводьте своїх друзів, своїх колег, адже наші депутати готові до боротьби і їм потрібна ваша допомога! Ви правильно вимагаєте від нас, від опозиції, абсолютної самопожертви і власного прикладу першими йти на барикади. Ми готові. Але ви повинні бути готовими масово виходити на вулиці.
Якщо влада хоче проводити свій референдум, то у відповідь вона отримає революцію – і сніжками тут не обійдеться!”

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК: «НАЙКРАЩИЙ ЗАПОБІЖНИК, ЩОБ В УКРАЇНИ НЕ БУЛА ВКРАДЕНА ДЕРЖАВА, – ПІДПИСАННЯ УГОДИ З ЄС»

«Ми будемо боротись за визволення Юлії Тимошенко. Тому що після Юрія Луценка Юлія Тимошенко повинна бути на свободі», – заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу «Вставай, Україно!» біля пам’ятника Шевченку в Києві в неділю, 7 квітня.
Він наголосив, що Юрій Луценко, який сьогодні вийшов на свободу, – «нескорена людина, яка боролась і бореться за українську демократію і за кращу долю України і яка була незаконно ув’язнена Януковичем»: «Це в першу чергу заслуга його особисто – він незламний, він був сильний. Це заслуга його родини, його дружини. Але це заслуга й кожного з вас, хто на цьому майдані. Те, що сьогодні Юра на свободі, те, що Юра з нами, – це його перемога і це перемога України».
Арсеній Яценюк подякував усім, хто долучився до мітингу й наголосив, що акції «Вставай, Україно!» по всій країні збирає десятки тисяч людей: «Це свідчення бажання українців до змін, до того, що в країну повинен прийти новий порядок, країна повинна оновитись і стати не на словах, а на ділі європейською державою».
Голова фракції «Батьківщина» наголосив, що опозиція має чіткий план дій, і три опозиційні фракції спільно внесли до парламенту десятки законів, які, зокрема, скасовують пенсійну реформу, що підвищила пенсійний вік і зменшила пенсії, медичну реформу, антиукраїнський мовний закон. «Ми маємо чіткий план щодо змін в системі освіти. Нам потрібно, щоб наша молодь отримувала не просто диплом, а знання і роботу. Нам потрібно, щоб на роботу не просто ходили, а щоб на роботі платили гроші, на які можна прожити. Нам потрібно, щоб український підприємець знав, що податкова міліція – це не хабарники і хапуги, а люди, які за наші податки працюють на благо української держави. Нам потрібно, щоб наші батьки знали, що українська держава турбується про кожного, хто працював на нашу країну, і думає про нашу молодь».
«Основна сьогоднішня проблема не в тому, що у нас немає законів. Хіба в Україні і в Конституції не написано, що кожен має право на роботу, медичне обслуговування, житло?.. Але в український Конституції так само написано, що гарантом цього всього є президент України» наголосив Арсеній Яценюк. Він наголосив, що опозиція вважає, що Янукович «не може носити високе звання глави української держави», і підкреслив, що опозиція вимагає відставки президента Януковича та проведення дострокових президентських виборів.
За словами Яценюка, опозиція також вимагає, щоб незаконні рішення, прийняті під час зібрання провладних депутатів на Банковій, не виконувалися: «Усі рішення, які приймав ГКЧПістський парламент, не повинні виконуватись на український території. І саме тому тут депутати обласних рад, які на позачергових сесіях обласних рад поставлять питання про невиконання незаконних рішень, автором яких є Янукович і його Партія регіонів».
Арсеній Яценюк закликав усіх прийти на акцію «Вставай, Україно!», яка відбудеться в Києві 18 травня, у День Європи. «Після того, коли ми проїдемо всю Україну, ми проведемо нашу спільну акцію. Тому що наша держава повинна стати частиною Європейського союзу. Так – Європі. Ні – Януковичу», – підкреслив голова фракції «Батьківщина».
«Опозиція варта тільки тоді, коли її підтримує народ України. І ми певні, що ми з вами єдині. Ми з вами єдині в боротьбі – і будемо єдині в перемозі», – сказав Арсеній Яценюк.

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: «РЕЖИМ СИПЛЕТЬСЯ, І ЙОГО ТРЕБА ПІДШТОВХНУТИ!»

Те, скільки тисяч українців вийшли в Києві на акцію, аби висловити свій протест проти державного заколоту, який кілька днів тому відбувся на Банковій, свідчить, що режим сиплеться, і наше завдання – його підштовхнути! Про це 7 квітня заявив лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок під час виступу на акції протесту “Вставай, Україно!” в столиці.
Олег Тягнибок розпочав виступ із привітання присутніх з Благовіщенням, зазначивши, що боротьба українців з режимом благословенна зверху, “адже ми боремося за майбутнє наших дітей!”.
Лідер націоналістів зазначив, що акцію “Вставай, Україно!” підтримують тисячі людей у всіх куточках України. “Такою є відповідь українського народу на той скептицизм, який влада намагалася поширити через ЗМІ, коли ми оголосити про початок акції.
Останні події демонструють, що режим відчуває свою агонію. Згадайте, як у четвер все парламентська сміття сховалося на Банковій – ближче до президента, як щурі. Вони знали, що чинять державний злочин, і вони усвідомлюють, що за цей злочин їм доведеться відповідати!
Під час цього потішного зібрання вони ухвалили не політичні, а корупційні економічні псевдорішеня, аби “подерибанити” 8 млрд. бюджетних гривень. Ми вимагаємо переголосування псевдозаконів, ухвалених потішними заколотниками, у стінах парламенту на вулиці Грушевського, 5. Заявляємо: ці закони нелегітимні і ніхто не має права їх виконувати.
Режим сиплеться, і його треба підштовхнути. Завдання кожного з нас – переконати своїх друзів, співробітників, одногрупників боротися за свої права, за нашу країну.
Ми потребуємо вашої підтримки! Ми хочемо мати гордість за нашу державу. Наша справа є шляхетною і ми переможемо!»

ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: «МИ ВИМАГАЄМО ДОСТРОКОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА І ПАРЛАМЕНТУ НА ОСНОВІ НИНІШНІХ ЗАКОНІВ»

“УДАР” вимагає дострокових виборів Президента і парламенту на основі нинішніх законів. Про це заявив лідер фракції “УДАР” Віталій Кличко під час акції “Вставай, Україно!” у столичному парку ім. Тараса Шевченка.
“На сьогодні немає більшості в парламенті. Немає більшості і в опозиції. Як вийти з цього глухого кута? Цивілізована відповідь – дострокові вибори. І Президента, і парламенту. На підставі існуючих законів”, – наголосив Віталій Кличко.
Лідер “УДАРу” зазначив, що влада тисне на українців, їхні права і їхній бізнес через суди та прокуратуру.
“На сьогодні мільйони українців не бачать світла в кінці тунелю. Мільйони українців не мають роботи. Мільйони українців шукають кращої долі за кордоном, тому що немає ніяких перспектив. 75% молодих людей мріють жити за кордоном. Про яке майбутнє ми можемо говорити? Я впевнений, що кожен з нас, хто прийшов сюди, хоче висловити свою громадянську позицію – не жити в країні, в якій ми залежні від однієї людини, а жити в демократичній країні, де є достойна заробітна плата, достойна робота і пенсія, високі стандарти життя. Ми всі хочемо впевнено дивитися в завтрашній день. Я переконаний, що кожного дня до нас буде приєднуватися все більше людей. Ми боремося не за гроші, не за привілеї і преференції, а за майбутнє України. І я впевнений, що в нашій боротьбі ми зможемо перемогти, але тільки разом”, – підкреслив Віталій Кличко.
Він також привітав всіх присутніх зі святом Благовіщеня.
“Сьогоднішній день приніс нам гарні новини – наш друг Юрій Луценко на волі, і він приєднується до нас. Але жодна країна не може назватися демократичною, доки в ній є політичні в’язні. Наше завдання – щоби Юлія Тимошенко і інші політики, які ув’язнені за свої переконання, вийшли на волю. Щоб жодного політв’язня в Україні не залишилося”, – наголосив лідер “УДАРу”.

УЧАСНИКИ ВІЧА УХВАЛИЛИ РЕЗОЛЮЦІЮ ІЗ ВИМОГАМИ:

1. Ухвалити на засіданнях місцевих рад рішення щодо невизнання та невиконання на території цих рад “законів”, “постанов” та інших рішень, ухвалених під час “спроби узурпації влади”.
2. Внести у порядок денний Верховної Ради псевдозаконопроекти, які були “ухвалені” 4 квітня 2013 року , та розглянути їх на легітимному пленарному засіданні парламенту згідно з регламентом.
3. Не допустити проведення так званого референдуму, який має на меті продовження президентських повноважень Віктора Януковича.
4. Негайно призначити вибори Київського міського голови та Київської міської ради на червень 2013 року.
5. Скасувати пенсійну реформу, як того вимагає більшість громадян України.
6. Відправити у відставку Уряд Миколи Азарова, “який призвів до глибокої соціально-економічної кризи в Україні”.
7. Оголосити проведення всеукраїнської акції протесту “Вставай, Україно!” в Києві у День Європи, 18 травня 2013 року, з вимогою провести дострокові президентські вибори після усунення від влади президента В.Януковича.
8.Звільнити всіх політичних в’язнів, зокрема, Юлію Тимошенко.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

На фото:  під час мітингу в рамках акції «Вставай, Україно!» в Києві 7 квітня.