«ЯНУКОВИЧ ПОПАДЕ В УКРАЇНСЬКІ ПІДРУЧНИКИ МАЛЕНЬКИМ АБЗАЦОМ: БУВ І ПІШОВ, І НІЧОГО НЕ ЗРОБИВ»

0
712

25 квітня 2013 року в Черкасах відбулася велелюдна акція в рамках загальнонаціональної кампанії “Вставай, Україно!”. Учасники акції тримали національні стяги, прапори опозиційних сил, портрети Юлії Тимошенко плакати «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!», «Україні – волю! Юлі – волю!», «Звільнимо Юлю», «Юля, Черкащина з тобою!», «Юля з нами!», «За достойну пенсію!», «За справедливу зарплату!», «Роботу для кожного!» Марш «Вставай, Україно!» на чолі з головою фракції «Батьківщина» Арсенієм Яценюком та фракції ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком рушив від площі Дружби народів до Театральної площі. На Театральній площі відбувся п’ятитисячний мітинг, до нього приєднався голова фракції «Удар» Віталій Кличко.
Перед початком маршу Арсеній Яценюк наголосив журналістам, що черкащани вийшли захистити свої права, «відгукнулися, щоб разом із опозицією пройтись маршем і сказати своє «так» європейській Україні і «ні» Віктору Януковичу»: «Черкащина підтримує опозицію і підтримує зміни в країні».
Арсеній Яценюк наголосив, що влада намагалася перешкодити акції й на площі, де мав відбутися мітинг, організувала концерт. Тому, повідомив він, опозиція проведе мітинг в історичному місці – на Театральній площі, де в листопаді 1990 року було піднято перший в Черкасах державний прапор незалежної України.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК: «МИ МАЄМО ЄДНІСТЬ, МАЄМО ПЛАН ЗМІН І ВОЛЮ ДО ПЕРЕМОГИ»

«Якщо три наші партії разом – тоді ми переможемо і тоді ми дійсно змінимо країну. Опираючись на волю і рішення людей, ми повинні отримати українського президента й український уряд» – підкреслив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу «Вставай, Україно!» в Черкасах 25 квітня.
Арсеній Яценюк наголосив, що три опозиційні сили: «Батьківщина», «Свобода» та «Удар», – перебувають в меншості у Верховній Раді: «Але при цьому ми маємо єдність, ми маємо план змін і волю до перемоги».
Він підкреслив, що опозиційний план змін складається, зокрема, з законопроектів, які вже внесені до парламенту. Серед них – закон про скасування пенсійної реформи, законопроекти щодо скасування медреформи та якісних змін в медицині, щодо вищої освіти та забезпечення молоді першим робочим місцем.
Ще одне завдання опозиції, за його словами, – «зробити так, щоб влада перестала грабувати свою країну»: «Лідером цього процесу стала особа, яка повинна боротись з корупцією, яка повинна показувати, що президент турбується не про себе, а про мільйони українців і про долю країни. Віктор Янукович повинен піти у минуле і бути відправлений у відставку».
«Наше завдання – це не просто боротьба з корупцією. Наше завдання – це перемога в цій боротьбі. Адже що таке боротьба з корупцією? Це відновлення справедливості», – підкреслив Арсеній Яценюк.
Він наголосив, що мета опозиції – добитися справедливості: «Найгірша несправедливість в Україні – це те, що мізерна купка людей, їх 10, 50, 100, які сьогодні біля оточення Януковича, володіють всією країною за рахунок 45 млн українців. Тому ми разом з вами мусимо сказати своє слово».
«У нас трьох є велика амбіція – щоб Україна стала європейською державою. Ми разом хочемо, щоб Україна була тією країною, яка асоціюється у світі з такими словами, як добробут, якісна освіта, справедливість, демократія, цивілізований світ. Це реально. Ми можемо зробити, щоб Україна стала частиною ЄС. Ми хочемо, щоб ми з вами разом пройшли цей шлях», – наголосив він.
Арсеній Яценюк звернувся до учасників мітингу: «Не бійтеся, не опускайте руки й вірте в те, що зміни настануть».
«Знайте те, що Янукович попаде в українські підручники маленьким абзацом: був і пішов, і нічого не зробив. У наших руках наша доля і доля нашої великої країни. Ми разом із вами день за днем, крок за кроком будемо іти до нашої спільної перемоги, до нашого спільного майбутнього», – підкреслив голова фракції «Батьківщина».
Арсеній Яценюк закликав усіх приїхати до Києва на всеукраїнську акцію «Вставай, Україно!», що відбудеться в День Європи, 18 травня: «Щоб вся Україна сказала – ми будемо боротись за наше майбутнє, ми за європейську Україну, ми проти цього режиму і за нову чесну українську владу».

ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: «НА ЧЕРКАЩИНІ СЬОГОДНІ ТАКЕ БЕЗРОБІТТЯ, ЩО 167 ЛЮДЕЙ ПРЕТЕНДУЮТЬ НА ОДНУ ВАКАНСІЮ»

Кожен з нас прийшов сюди висловити свою громадянську позицію, прийшов, бо болить – ми хочемо жити в іншій Україні, – заявив лідер “УДАРу” на акції “Вставай, Україно!” в Черкасах.
“Сьогодні на Черкащині, безробіття сягнуло того, що 167 людей претендують на одну вакансію, тільки на офіційному обліку 30 тисяч безробітних. Саме тому 6 мільйонів українців вимушені шукати роботу за кордоном. Хіба в такій країні ми мріємо жити: де корупція роз’їла все, де немає стандартів життя, де людей зневажають?, – підкреслив Кличко. – Влада обіцяла почути кожного. Так давайте висловимо свою позицію! Не потрібна Україні така влада. Справедливість може бути і ми це доведемо”, – сказав Віталій Кличко.
Опозицію дехто критикує, коли парламент заблокований. Але це єдиний вихід: краще він не буде працювати, ніж порушуватиме закони, – зазначив лідер “УДАРу”.
В акції “Вставай, Україно!” в Черкасах взяли участь народні депутати від “УДАРу” Ірина Геращенко, Павло Різаненко і Ольга Бєлькова.

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: «ДОНБАС “ГОНИТЬ ПОРОЖНЯК”, ПОШИРЮЮЧИ МІФ, ЩО ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ ГОДУЄ ВСЮ УКРАЇНУ»

Виступаючи на вічі, очільник ВО “Свобода” Олег Тягнибок наголосив: “Тулуб – найбагатший голова ОДА в Україні. Це виходець із Донецька і автор відомої фрази “Донбас порожняк не гонить!”. Але ми бачимо, що якраз “гонить” – вони поширюють міф про те, що “Донецька область годує всю Україну”.
Черкащина – це центральна Україна. Нею керує донецький пан Тулуб. Чим винні мешканці Черкаської області, які, порівняно з жителями Донеччини, отримують у 5 разів менше грошей із бюджету? На кожного черкасця припадає 45 грн., коли на одного мешканця Донецької області – 218.
Далі – знову статистика 2013 року. На акції є гасло “Яка влада – такі й дороги!”. Це абсолютно правильно. На один кілометр доріг у Донецькій області спрямовується 1 млн. 868 тис. грн. Водночас Черкащина отримує 73 тисячі на той самий кілометр доріг, що в 26 разів менше. Хіба Черкащина – це не Україна? Чим вона гірша за Донецьк?!
Ми знаємо, що влада вирішила затіяти медичну “реформу”. Так, субвенцій зі скарбниці на медицину на одного мешканця Черкаської області припадає 48,30 грн. у рік, а на мешканця Донецька – 112. Нагадаю, що Вінниччина, з якої почалась акція “Вставай, Україно!”, чи не найбільше потерпає від так званої “медичної реформи”. Там нині триває акція проти нищення медичної галузі, бо хіба в цих областях хворіють по-іншому?”
Олег Тягнибок також нагадав, що цьогоріч із місцевого бюджету Золотоноші голова Черкаської ОДА Тулуб вилучив близько мільярда гривень і скерував його до державної скарбниці. “А знаєте, скільки Золотоноша отримала з тої скарбниці? Всього-на-всього 170 мільйонів. А потім виходять калєснічєнки, бандарєнки, ваші олійники – і виявляється, що “Данєцк корміт всю Украіну”. Та з’ясовується, що це скоріше Золотоноша годує всю Україну! – зазначив Олег Тягнибок. – Я це говорю не для того, щоби вас налаштувати проти пересічного мешканця Донеччини. Ми розуміємо, що ці кошти просто не дійдуть до простого мешканця українського Донбасу – їх украдуть теперішні можновладці. Ми ж тут зібралися, щоби змести цю владу геть!”
Виступаючи на мітингу, народний депутат України, уповноважений ВО “Свобода” у Черкаській області Юрій Сиротюк зазначив: “Сьогодні по приїзді в Черкаси ми переконалися: “креатив” у Сергія Тулуба закінчився. Кілька місяців тому ми проводили акцію на танках, якими було обставлено місто, 5 квітня ми знайомилися з “тулубюґендом”, сьогодні ж нас зустрічають школярі.
Є велика проблема на Черкащині: чому тут люди живуть найбідніше? А тому, що в Черкасах “губернатор” – найбагатший. А доріг тут немає тому, що Тулуб на гвинтокрилах літає. Але й літати вже бояться – так він та загалом ця влада добряче набридли народу.
Тулуб не поважає черкасців, не поважає жодних прав, окрім своїх, ані нашу мову, ані культуру. Але він забув, де він перебуває. У цей знаковий рік – 245-річчя Коліївщини – Тулуб потрапив у край, де повставали гайдамаки, край Гонти і Залізняка, де почалася Коліївщина. І я вірю, що з цього величного краю – з Черкащини піде перемога по Україні!”
У свою чергу народний депутат України від ВО “Свобода” Андрій Міщенко наголосив: “З 1918 до 1923 року на Черкащині існувала Холодноярська республіка та військо, яке п’ять років боролося з комунізмом. Холодноярські отамани дали нам приклад, як гартувати свій дух та тіло.
1991 року, під час боротьби за Незалежність, ми не побоялися величезної армії, а боролися. І тому ми – господарі на своїй, українській землі. Якщо ми будемо єдині – будемо й вільні!”
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

На фото:  під час мітингу в рамках акції «Вставай, Україно!» в Черкасах 25 квітня.