ЮЛІЮ ТИМОШЕНКО МАЄ БУТИ ЗВІЛЬНЕНО ДО ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС

0
403

Лідера опозиції Юлію Тимошенко має бути звільнено до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Про це йдеться в редакційній статті Financial Times від 1 травня “Торгівельна угода України”
“Європі слід обрати більш жорстку позицію щодо вибіркового правосуддя.
Місяцями ЄС обирав між батогом та пряником щодо угоди з Віктором Януковичем, авторитарним президентом України. Рішення Європейського суду з прав людини стосовно незаконності арешту його найбільшого опонента Юлії Тимошенко має надати сили Брюсселю обрати сильніший батіг.
Це перше з рішень, на які очікували. ЄСПЛ ще має винести рішення щодо вироку Тимошенко за перевищення службового становища  на посаді прем’єр-міністра у 2009 році. Після повернення до влади у 2010 році Янукович невгамовно переслідував політичних опонентів, використовуючи суди. Він допомагав саме своїй партії залишитися при владі після парламентських виборів минулого року, які були затьмарені зловживаннями, через що міжнародні спостерігачі назвали їх “кроком назад від демократії”.
Це уряд,  з яким ЄС хоче підписати ключову торгівельну угоду восени цього року. Стратегічно це важливо. Набагато краще буде, якщо Україна опиниться у таборі західних країн, а не під впливом Москви. Заради цього  Брюссель намагався чинити тиск на Януковича, який наполягає, що хоче цієї угоди. Підписання угоди призупинено в залежності від прогресу щодо реформ у виборчій та економічних сферах та припинення вибіркового переслідування – головного чинника при переслідуванні Тимошенко.  Без сумнівів, судовий процес, після якого вона опинилися за гратами, був політично-вмотивованим.
До цього часу Брюссель залишався кволим у своїх вимогах після того, як цього року відкрито почав розглядати можливість підписання угоди, незважаючи на долю Тимошенко. Це тільки заохочувало судову систему, яку неможливо назвати незалежною, висувати ще більше звинувачень проти лідера Помаранчевої Революції.
Президент України найкраще відповідає, коли не має сумнівів щодо наслідків. Дедлайн, який висунув ЄС щодо реформ,  призвів до звільнення з в’язниці двох опозиційних політиків. Але це не слід вважати достатнім для підписання угоди. Політик, який найбільше символізує опозицію, повинен бути звільнений до підписання угоди.
ЄС також має попередити , що підходить час для введення санкцій проти Януковича та його найближчих соратників. Побоювання, що це підштовхне Київ в обійми Москви є перебільшенням. В України майже не має причин  збільшувати свою залежність від Росії, яка вже контролює постачання енергоносіїв до України. Європа має більше важелів впливу, ніж вона це усвідомлює. Вона має їх використати”.
Financial Times