ЧОВНОМ ПО ВУЛИЦІ

0
704

Традиційно найвищий рівень води у Дніпрі та в Десні припадає на кінець травня — початок червня. Цього року навесні випала рекордна кількість снігу, тож і рівень води у цих річках піднявся на 656 сантиметрів вище умовної нульової позначки. Про це розповіла начальник відділу гідрологічних прогнозів «Укр¬г¬ідрометцентру» Вікторія Бойко. За словами пані Вікторії, вода може піднятися ще вище на кілька сантиметрів. «Це не критичний рівень, але неприємно від того, що підтопленими виявилися заплави, низини і навіть деякі дороги на стику Дніпра та Десни. Як правило, до кінця травня рівень води у цих річках нормалізується», — прокоментувала ситуацію Вікторія Бойко.
У вівторок було підтоплено 9 населених пунктів у Чернігівській, Черкаській областях. У Київській області досі підтопленими залишаються деякі господарства, розташовані в низинах. Найбільше постраждали жителі смт. Радуль Ріпкинського району, що на Чернігівщині. Тут досі затоплено 40 вулиць та провулків. Люди тут пересуваються не на автомобілях та велосипедах, а на човнах. Вода стоїть вище колін, а у деяких місцях доходить навіть до грудей. Рятувальники на бронетранспортерах допомагають людям дістатися до приміського транспорту, відвідати родичів та розвозять пошту і пенсію разом із листоношами. Рятувальники також підвозять питну воду, продукти харчування і медикаменти.
Загалом через повінь у Чернігівській області порушене сполучення із 28 селами, підтоплено 7 населених пунктів, повідомили у прес–службі ДСНС у цій області.
Підтоплено також низини у Черкаській області. Рівень Канівського водосховища тут регулюють практично вручну. «Для того, щоб не прорвало дамбу, надлишок води зливаємо через шлюзи, — розповіли у прес–службі обласних управлінь ДСНС. — Внаслідок запланованого скидання води Канівською ГЕС сталося підтоплення у селах Сушки Канівського району та Хрещатик Черкаського району». Загалом, підрахували рятувальники, постраждало 48 дворів і присадибних ділянок, на яких проживає 150 чоловік, та 14 баз відпочинку. Хоча транспортне сполучення з цими населеними пунктами не порушене.
Рівень води у водосховищі має стабілізуватися протягом двох діб.
Олексій ДВОРНІК,
Ганна ГОЛОДНА