В Іршаві освятили новий храм

0
416

Богослужіння в ньому відправляли ще з 2003 року, для цих потреб пристосували підвальне приміщення. Та основна, горішня частина була завершена тільки тепер.
Нині в Іршаві з десятитисячним населенням діють 4 церкви. Найстарша з них, ще з XIX століття, Петропавлівська колись належала греко-католицькій громаді, однак за радянських часів стала православною. Уже в часи незалежності зведено Свято-Іллінську і Свято-Василівську церкви, що належать УПЦ (МП). Плюс діє греко-католицька каплиця.
Святитель нового храму, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік у проповіді згадав часи переслідувань греко-католиків, привітав іршавську громаду й побажав їй надалі підтримувати християнські традиції.
Серед тих, хто весь цей час – 13 років – допомагав спорудженню церкви, було чимало заробітчан, що й з-за океану опікувалися духовним розвитком рідного краю. Декотрі парафіяни за свій внесок були нагороджені єпископськими подячними листами й грамотами, двом вручено орден Преосвященного владики Андрея Бачинського ІІІ ступеня.
Христина ШЕПА
Фото М.ДЕМЧИК