Ураган пронісся Львівщиною і завдав значних збитків

0
778

На Львівщині, в Самборі та його найближчих околицях, ввечері 23 вересня раптова негода зірвала дахи, вирвала дерева, розбила вікна і знеструмила одразу кілька сіл. Пошко¬джено дахи 34 житлових будинків. Більшість iз них — багатоповерхівки, хоча особняки, приміщення, що належали фірмам, та бю¬джетні установи також по¬страждали. Зокрема, вітер видер кілька шматків шиферу з даху міської бібліотеки, пошкоджено покрівлю церкви Різдва Пресвятої Богородиці.
«За розповідями очевидців, усе сталося за якихось 10 секунд, — розповідає Віталій Туровцев, начальник відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Львівській області. — Люди розповідали, що вітер iз дощем здійнявся несподівано, не встигли озирнутися, як усе вже минуло. Пориви вітру виривали дерева з корiнням і вибивали вікна у військовій частині та професійно–технічному училищі. Дороги по місту вже розчищено й частково відновлено електропостачання у знеструмлених селах».
За словами міського голови, світло мало з’явитися вже до кінця дня вівторка (а таких у вівторок залишилося лише два села з восьми). Два стовпи з дротами були повалені, багато ліній електропередач порвані, деякі відключили для ремонту. За словами Віталія Туровцева, чотири автівки постраждали внаслідок негоди. Три з них були привалені стовбурами дерев, що мали в діаметрі по 50—60 сантиметрів. Аби звільнити, рятувальникам довелося розпилювати дерева по частинах.
Двоє людей після негоди звернулися до лікарні. Травми, на щастя, виявились незначними, і обох відпустили додому. Постраждали мешканці Самбора, бо їм на голову впали гілки дерев.
Аби повернути місто та околиці до нормального життя, рятувальникам довелося працювати цілодобово і у вівторок продовжити роботу. Голова Львівської обласної адміністрації пообіцяв допомогти Самбірській міській раді за рахунок регіонального резерву матеріально–технічних ресурсів і відправити на ліквідацію наслідків негоди 600 листів шиферу.
Христина ІНЖУВАТОВА