На Львівщині освятили новий храм

0
716

22 вересня архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, в Бориславі здійснив консекрацію нового храму.
У неділю, 22 вересня, архиєпископ Мечислав Мокшицький о 12.00 год. здійснив консекрацію новозбудованого у місті Бориславі костелу Матері Божої Неустанної Допомоги по вулиці Володимира Великого. Урочиста церемонія відбулась за участю не тільки місцевих парафіян, але й багатьох гостей, як римо-католиків, так і людей інших віросповідань, і стала не лише релігійним обрядом, а й способом єднання польської та української громади у місті нафтовиків.
У другій половині дня бориславці польського та корінного етнічного походження зібралися у міському Палаці культури, де о 17.00 год. розпочалося саме свято польської культури. Традиційно це був кількагодинний концерт за участю Польського хору «Бориславяки», учнів польської суботньої школи, що працює при Бориславській загальноосвітній школі № 3, та гостей з сусідніх населених пунктів і сусідніх регіонів.
Довідка:
Спільнота римо-католиків у Бориславі була зареєстровна 1991 року. Колишні місцеві римсько-католицькі святині (зокрема, костели cв. Варвари у Тустановичах та Христа Царя у Мражниці) віддали греко-католикам та православним. Тому у 1995-1998 роках було споруджено тимчасову дерев’яну каплицю на місці колишнього польського кладовища, яку 7 червня 1998 року освятив архієпископ Мар’ян Яворський. Святиня згоріла 2005 року. 23 серпня 2006 року поруч із цією каплицею розпочали будівництво мурованого костелу за проектом архітектора Івана Коваленка зі Львова. 29 жовтня 2006 року територію під спорудження храму освятив єпископ Мар’ян Бучек, а 16 червня 2007 року кардинал Мар’ян Яворський освятив наріжний камінь костелу, отриманий з храму Матері Божої Неустанної Допомоги і св. Альфонса у Римі. 4 грудня 2009 року архієпископ Мечислав Мокшицький вперше відправив Святу Месу у частково спорудженому храмі, облаштування якого продовжувалось понині. Борислав обслуговують оо.-редемптористи (згромадження Пресвятого Відкупителя) з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Трускавці.
Сторінку підготував Іван ДМИТРІВ