20 КВІТНЯ – ВХІД ГОСПОДА ДО ЄРУСАЛИМА, АБО ВЕРБНА НЕДІЛЯ

0
359

verbna1_309У цей день Ісус Христос урочисто увійшов у Єрусалим. А через 5 днів його розіп’яли на Голгофі.

Безліч народу вийшло назустріч. Багато хто знімав із себе верхній одяг і стелив Йому по дорозі; інші зрізали пальмові гілки, несли їх у руках і кидали по дорозі. І весь народ у радості вигукував: «Осанна (спасіння) Сину Давидову! Благословенний прийдешній в ім’я Господнє Цар Ізраїлів! Осанна у вишніх!»

Все місто почало рухатися, і, хто не знав Його, запитували: «Хто це?» Народ відповідав: «Це – Ісус, пророк з Назарета Галілейського», і розповідали при цьому, що Він воскресив з мертвих Лазаря.

Сліпі і кульгаві обступили Його у храмі, і Він їх усіх зцілив. Народ, побачивши чудеса Ісуса, ще більше став прославляти Його. Навіть малі діти вигукували: «Осанна Сину Давидову!»

Урочистий вхід Господень у Єрусалим святкується православними та католиками грецького (східного) обряду в останню неділю перед світлим святом Великодня. Це – одне з великих свят, і називається він ще Вербною неділею, тому що цього дня за всенощною службою Божою роздають освячену вербу чи інші рослини. У старовину із зеленими гілками зустрічали царів, котрі поверталися з урочистостями після перемоги над ворогами. І ми, тримаючи у руках зелені гілки, прославляємо Спасителя як Переможця смерті, тому що Він воскрешав померлих і в цей самий день входив у Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи та воскреснути і тим врятувати нас від вічної смерті і вічних мук. Гілка служить у нас тоді знаком перемоги Христа над смертю і повинна нагадувати нам про майбутнє воскресіння усіх нас з мертвих.