ЄВРОМАЙДАН ЗБИРАВ ПО КІЛЬКАСОТ ДОНЕЧЧАН

0
559

Сквер біля пам’ятника Тарасові Шевченку, традиційне місце проведення акцій місцевої опозиції, став Євромайданом «шахтарської столиці», хоч як мер Олександр Лук’янченко заявляв, що Євромайдану в місті не буде. Ще минулої п’ятниці, після меморіальної ходи з ушанування жертв Голодомору, тут залишилось чимало донеччан, охочих обговорити свіжі новини відносно згортання курсу на ЄС. Дискусія тривала до пізнього вечора, отже, учасники домовилися повернутися наступного ранку, та ще й захопивши із собою членів родин, друзів, колег по роботі чи навчанню. Умова, яку було прийнято без обговорення: обійтися без партійних прапорів та агітації за ту чи іншу політичну силу, бо проблема, яка постала перед суспільством, стосується кожного громадянина.
Вихідними днями донецький Євромайдан збирав по кількасот городян. Особливо багато було молоді, котра, як виявилось, не лише чудово розуміється на перевагах інтеграції в європейську спільноту, а й на собі відчуває недоліки існуючої влади: корупцію, хабарництво, необ’єктивне правосуддя, беззаконня в правоохоронних органах. Ночувати біля пам’ятника просто неба залишаються нечисленні добровольці, а зранку на чергування заступає група активістів, яка інформує зацікавлених перехожих про час наступного мітингу. Так само на світанку навколо виникають наряди міліцейського спецназу, але у перебіг подій поки що не втручаються.
Зате випробувати демонстрантів на міцність вирішило міськуправління ЖКГ: у понеділок після обіду до Євромайдану несподівано підігнали автовишку — комунальні працівники заявили, що мають намір мити пам’ятник. Захисники стали колом навколо бронзового Тараса Григоровича і зірвали провокацію.