ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОСКРЕСНЕ Й УКРАЇНА

0
203

hv_268З материкової України з великою радістю вітаю всіх читачів «Українського Слова» одвічним українським Великоднім привітанням: «Христос воскрес!»

Майже дві тисячі років тому розіп’яли Христа, Сина Божого. Виконали це показово й несамовито, щоб ні в кого не було сумнівів. Його мертве тіло поклали до нового гробу, витесаного в скелі, в якому ще ніхто не був похований. Для певності привалили вхід важким каменем, запечатали гріб й поставили варту. Та, незважаючи на всі затії лукавого та його сторожових псів, Христос воскрес! Завіса в Єрусалимському храмі, що символізувала неможливість вступу людини до Неба, внаслідок первородного гріху, розірвалась на двоє – від верху аж до низу. Камінь, яким був привалений вхід до гробу, відкинутий. Полотно, себто плащаниця, в якому було загорнуте бездиханне тіло Ісуса Христа і хустина, якою була зав’язана його голова, лежали згорнуті порізно.

На Голгофі  з волі людей з Христа для більшого Його знеславлення силоміць зняли одяг. А тут, у гробі, воскресаючи Христос наряджається в одяг Небесної слави і з власної волі залишає плащаницю і хустину для покриття кожного з нас, що символізує наше відкуплення і приодягнення в одяг Небесної Божої ласки і повернення нам ласки дітей Божих. Німий свідок Христових бичувань і ран, доказ, що Христос воскрес, – це та плащаниця, на якій кривавими літерами виписана історія спасіння людського роду і кожного з нас зокрема.

Великодні свята відкривають перед нами щороку життя віри. Як колись на подорожуючих кожного року прочан до Єрусалимської святині очікували різні ризики, так і нас у теперішніх часах у паломництві віри до Небесного царства переслідують темні сили зла, хаосу, руйнування усталених норм християнського життя.

Необхідно мати живу й активну віри, щоб зберегти Духа Божої любові, щоб заховати наше молоде покоління перед наступом здеморалізованого світу, щоб воно було вишколене в дусі воскреслого Христа і давало добрий плід святості й досконалості у відповідальному служінні перед Богом, Церквою й Україною.

Христос, наш Месія і Спаситель, очікує на наше свідчення про Його воскресіння нашим словом і життям.

Святкуймо, сини й доньки України, як і в усі часи радощів чи тривог в дусі воскреслого Христа, де і в яких умовах ми б не перебували –  вдома, в Україні, а чи в далекому світі, на чужині, далеко від батьківських домівок і рідних осіб, в пошуках кращої долі. Нехай об’єднує нас могутній ангельський і молитовний спів наших сердець у всеперемагаючому воскреслому славню Неба і нашої перемоги.

З цим величним святом Воскресіння Христового редакція газети «Українське Слово» вітає усіх читачів та бажає, щоб ми усі воскресли до нового життя у Христі, щоб той мир, який приніс Воскреслий Христос до настраханих апостолів, розраджуючи їх, запанував і в наших душах і серцях, у наших сім’ях і родинах та у нашій милій Україні.

Воскресіння день! Просвітімося торжеством і одні одних обнімімо! І тим, що ненавидять нас, простімо все з воскресінням і так заспіваймо: „Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував!”

Молитовно благаємо, аби благословення Всемогутнього Бога Отця, любов Воскреслого Христа і світло Святого Духа були з усіма нами тепер, кожен день нашого життя, і на віки вічні!

Христос воскрес! Воістину воскрес!


Іван ДМИТРІВ,

власний кореспондент «Українського Слова» в Україні,
член Національної Спілки журналістів України,
кавалер ордена Святого Архистратига Божого Михаїла