Сепаратисти зазнали фіаско

0
320

Бруківку — зброю пролетаріату — запорізькі патріоти замінили борошном, молоком і яйцями і ними закидали організаторів проросійського мітингу, які під триколорами вивели близько 300 осіб на Алею бойової слави. Місцева самооборона на неділю оголосила мобілізацію всіх патріотичних сил, аби протистояти прибулим проросійськи налаштованим громадянам, у планах яких — збройні захоплення адмінбудівель. На заклик відгукнулося чимало громадян. Опівдні зібралося понад три тисячі місцевих жителів.
Тієї самої пори на свій традиційний мітинг у річковому порту ім. Леніна прийшли і близько 300 осіб під прапорами КПУ, георгіївськими стягами та російськими триколорами. Ними вдало скористалися провокатори. Їхній рух до Алеї бойової слави блокували патріотично налаштовані запоріжці. Вони співали гімн України і скандували на адресу сепаратистів: «Чемодан! Вокзал! Росія!». Затим на них почали кидати дрібні гроші. Ситуація загострювалася — у слід полетіли борошно, молоко, яйця.
Запорізькі правоохоронці стали кордоном, щоб розділити протидіючі сторони. Обласний прокурор Олександр Шацький поговорив із лідером сепаратистів і запропонував їм розійтися. Міліція організувала коридор, щоб оточені з усіх боків проросійські активісти змогли піти. А ті висунули умову, щоб розійшлися активісти Майдану. Тож упродовж наступних двох годин ситуацію не вдалося владнати. Почастішали сутички, з’явилися постраждалі, одному з яких розбили голову. Під прикриттям міліції його вивели, щоб надати допомогу.
Через кілька годин напруженого протистояння майданівці почали вимагати від сепаратистів стати на коліна і продовжили закидали їх борошном, молоком і яйцями. Дехто використав і зеленку. Протистояння тривало до пізнього вечора. О 21.00 представники «Правого сектору» разом із міліцією побудували коридор, через який евакуювали учасників проросійського мітингу до обласного УБОЗу. Майданівці кричали їм услід: «Ганьба!»
Запоріжці налаштовані не допустити масового проникнення провокаторів у місто. На в’їздах до обласного центру вже звели шість блокпостів для захисту від провокаторів і зовнішніх агресорів. Передбачається, що на кожному з блокпостів чергуватимуть озброєні співробітники міліції, бійці внутрішніх військ, а також по 6 осіб від громадськості. Облаштовують блокпости з підручних засобів: бетонних блоків, металевих «їжаків», мішків із піском.
— Ситуація в Запорізькій області контрольована. Ми налаштовані мирно, але нікому не дозволимо втручатися в наше життя, — підкреслив голова ОДА Валерій Баранов.
Наталя ЗВОРИГІНА,
Запоріжжя