Слов’янськ – наш!

0
738

Слов’янськ — форпост російських сепаратистів — у руках української армії. Наступ на місто сил АТО був такий рішучий і стрімкий, що бойовики повтікали звідти, покидавши важке озброєння. Тепер над будівлею міськради Слов’янська майорить жовто-блакитний Державний прапор.
Нарешті сталося те, чого ми всі так довго очікували: українські силовики пішли в рішучий наступ. Зараз сепаратисти вже масово полишили раніше захоплені населені пункти Донеччини, як-от Дружківку, Артемівськ, Костянтинівку… Вони відійшли у Донецьк, де ще збереглися їхні укріплені блокпости та «окопалися» так звані батальйони «Схід» і «Сєвєр», озброєні до зубів російськими артилерійськими установками великого калібру та системами залпового вогню «Град».
Як повідомив секретар РНБО Андрій Парубій, бойовикам дозволили вийти, щоби не постраждало мирне населення. Адже ворог, де тільки може, використовує його як «живий щит». Так було під час відступу із Костянтинівки. І на Луганщині терористи ховаються у житлових будинках та встановлюють системи залпового вогню «Град» у дитсадках…
Однак і потенційні «живі щити» вже не ті. Як розповідають самі бойовики, що здалися в полон (а таких чимало), мирне населення теж почало активно чинити опір ворогові, якого, до речі, ще нещодавно дехто зустрічав мало не із хлібом-сіллю. Бо розібралися люди, який «мир» і які порядки принесли в їх край найманці чужої держави та їхні місцеві поплічники. Навіть біженці сьогодні стали мішенню для радикально налаштованих бойовиків. До відома: від початку антитерористичної операції територію Донецької та Луганської областей покинули майже 40 тисяч мешканців. Найбільше їх на цей час розмістилося у Києві, Київській, Запорізькій, Харківській, Одеській та Дніпропетровській областях. І, ясна річ, вони не полишають надії повернутися в рідні домівки.
Віриться, що саме так невдовзі і станеться. Адже українські силовики перейшли в успішний контрнаступ, значно наростивши свою збройну міць. Сьогодні у їхньому розпорядженні вже є новітні українські бронемашини БТР-3 з 30-міліметровими гарматами, здатні вести вогонь одразу з чотирьох видів зброї, а також потужні гармати, кулемети та ракети, учасники АТО краще захищені, набули певного воєнного досвіду. «Силовики на Донбасі мають чіткий план дій, розроблений Генштабом», — сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, перебуваючи в зоні проведення антитерористичної операції. Коментуючи факт утечі бойовиків зі Слов’янська, глава МВС зазначив, що грамотні тактичні дії українських силовиків не залишили терористам іншого вибору.
«Очищення Слов’янська — це початок перелому. Шлях на Донецьк відкрито. Однак це ще не повна перемога, тому не час для салютів», — так заявив Петро Порошенко. Слова Верховного головнокомандувача підтверджують й оперативні зведення з районів бойових дій. Адже ворогу все ще не перебито хребта. Так, коли верстався цей номер газети, надійшло повідомлення: наступ підрозділів АТО на Донецьк призупинено через погрозу терористів знищити заручників. З українськими силовиками зв’язався російський диверсант Бєс (Ігор Безлер. — Ред.), якому підпорядковуються терористи під селищем Карлівка. Він висунув ультиматум: якщо наступ не припиниться, він почне розстрілювати щохвилини по чотири заручники. Враховуючи, що у нього в заручниках знаходиться велика кількість українських громадян і представники місії ОБСЄ, було прийнято рішення про призупинення активної фази наступальної операції.
Втім, ясна річ, це зовсім не означає, що українські силовики підуть на повідку у терористів, яких уже загнано у глухий кут. Розгортаються дії зі звільнення заручників. Антитерористична операція триває.
Олена КОЩЕНКО