Iлюзій більше немає

0
793

Наступ на бойовиків триває. Найгарячіше нині на українсько-російському кордоні та підходах до все ще контрольованих терористами Луганська, Донецька, Первомайська і Горлівки.
Чим ближче підступають наші силовики до названих міст, які є головними укріпбазами бойовиків, тим активніше РФ обстрілює зі своєї території позиції підрозділів АТО та продовжує концентрувати живу силу та озброєння на кордоні з Україною. Позаминулої ночі російські військові понад шість годин поспіль вели шквальний вогонь по наших прикордонних постах поблизу населених пунктів Ізварине, Червонопартизанськ і Дякове на Луганщині. Також шість разів із мінометів та «Градів» був обстріляний бойовиками аеропорт Луганська.
Водночас зі штабу АТО передають: терористи передислокувались у ділянках населених пунктів Стаханов (великий залізничний вузол на Луганщині) та Єнакієве (Донеччина) і проводять обстріли наших позицій… Але, як запевняє керівництво операції, сили бойовиків слабшають. Вони позбуваються підтримки місцевого населення, яке потроху починає чинити їм опір. А про добровільну мобілізацію серед донбасівців у ряди «ополченців» так званих ЛНР і ДНР уже й мови нема. Якщо вона десь і здійснюється, то лише під дулами автоматів. Першої-ліпшої нагоди такі «бійці» втікають. І це — попри те, що багато донбасівців іще не так давно підтримали сепаратистський референдум про відокремлення своїх областей від України.
«Ілюзій більше немає. Бандити — вони скрізь бандити», — із таким саморобним плакатом — нагрудним щитом один із біженців учора дістався міста Щастя — фільтраційного пункту «зеленого коридору» для втікачів од війни, створеного на шляху з Луганська до Щастя. Він організований ЗСУ ще 31 липня, й через нього проходять дедалі більше біженців, число яких уже перевищило сім сотень.
До речі, й самі терористи намагаються втекти з України. Так, при спробі виїзду до РФ рейсовим автобусом сполученням Харків — Бєлгород затриманий українець, активний учасник сепаратистської «Русской православной армии», повністю утримуваної й оплачуваної коштом країни-агресора. У Маріуполі при намаганні виїхати до тимчасово окупованого Криму затримано громадянку нашої держави Олену Блоху, яка займалася пропагандою тероризму. За даними РНБО, жінка очолювала в Донецьку інформаційний підрозділ російських найманців.
Але, на жаль, українські силовики в зоні боїв відчувають брак свіжих сил і озброєння. Як відомо, Президент України підписав Закон «Про часткову мобілізацію». За даними РНБО, сьогодні в Україні підлягають мобілізації близько мільйона чоловіків. Утім, буде призвано не більше 90 тисяч, тобто — кожного десятого-одинадцятого.
Загалом оптимістичні заяви лунали цими днями від військових. «Українська армія близька до перемоги. Однак ворога ще далеко не подолано. Незважаючи на серйозні втрати з його боку, завдяки «старанням» РФ у зону боїв постійно надходять свіжі сили найманців і важке озброєння», — повідомив міністр оборони України Валерій Гелетей. А РНБО вустами свого речника Андрія Лисенка запевнила: «До зими цього року терористів уже точно не буде на нашій землі».
Хочеться сподіватися. Хоча деякі західноєвропейські політики не виключають, що Росія таки вдасться до прямого військового втручання в Україну. Таке побоювання, зокрема, висловив Уповноважений уряду Німеччини зі співпраці з Росією та країнами «Східного партнерства» Ґернот Ерлер. На його думку, президент РФ Володимир Путін навряд чи допустить, щоб сепаратисти на Донбасі, яких він підтримує, зазнали поразки. Схоже, завіса ілюзій спадає і з очей Заходу.
Олена КОЩЕНКО