Президент провів зустріч з Предстоятелем УПЦ МП Онуфрієм

0
967

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Предстоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.
Глава держави привітав Предстоятеля УПЦ МП з обранням на Престол.
«Ми молимося, щоб Церква вистояла і принесла мир, милосердя і християнські цінності на нашу землю. Держава і я, як Президент, є надійною опорою у Вашій Божій справі. І мої очі, і моє серце, і двері завжди будуть відкритими для Вас», – зазначив Петро Порошенко.
«Важкі часи зараз переживає наша багатостраждальна Україна, яка потребує слова Божого, єдності, миру та милосердя. Милосердя до знедолених, до воїнів, які боронять нашу Україну, до тих, хто був змушений виїхати і зараз потребує допомоги. Ця християнська допомога – те, що нам потрібно в першу чергу», – наголосив Глава держави.
Президент зазначив, що Церква сьогодні потребує єдності та діалогу. «Я дуже радію, що одразу після обрання Ви висловили тверде переконання продовжувати пошук миру, злагоди та об’єднання, якого сьогодні конче потребує Україна. Як і Церква потребує діалогу єднання», – підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави наголосив, що український народ сьогодні демонструє єдність та патріотизм. «Я пишаюся тим, як український народ поводить себе у ці тяжкі часи, як він об’єднується, наскільки він зараз є патріотичним, любить Батьківщину, є згуртованим. І з честю долає ці випробування», – сказав Президент.
Петро Порошенко наголосив, що сьогодні Церква і влада мають спільно відстоювати державницькі цінності. «Коли ми говоримо про європейську інтеграцію, то мова йде не про договори, а про цінності. Ці цінності мають бути першим орієнтиром для нас при прийнятті рішень – цінності загальнолюдські, цінності християнські», – сказав Глава держави.
Предстоятель УПЦ подякував Президенту за вітання. Він підкреслив, що головним обов’язком Церкви сьогодні є примирення людей. «Ми приймаємо всіх з любов’ю, тому що всі ми – діти Божі, і це – головна місія Церкви. Наше служіння в тому, щоб виховувати людей, піднімати людей духовно», – сказав Предстоятель УПЦ.
Він зазначив, що Церква має допомагати людям, які сьогодні страждають. «Ми з людьми не тільки в духовних, але й у матеріальних бідах. Ми маємо розділяти їхню долю, щоб скрасити гіркоту скорботи, яку люди сьогодні переживають», – підкреслив Предстоятель УПЦ.
Митрополит наголосив, що Церква сьогодні прагне до об’єднання. «Ми маємо об’єднатись у Христі», – підкреслив Предстоятель УПЦ.