У НЬЮ-ЙОРКУ ЕКСПОНУЮТЬ БІБЛІЇ ГУТЕНБЕРГА

0
173

bibleofgutenberg_270У Бібліотеці Моргана в Нью-Йорку відкрилася виставка трьох Біблій творця книгодрукування Іоганна Гутенберга. Всі три примірники були надруковані 1455 року. Дві — на папері, одна — на велені. За словами співробітників бібліотеки, це — унікальна колекція гутенбергівських Біблій: ніхто у світі не володіє трьома книгами відразу. Як зазначають куратори виставки, під час видання кожної Біблії були застосовані різні друкарські технології.

«Гутенберг добре розумів проблеми й труднощі оформлення книг. Він знайшов спосіб розташовувати текст так, щоб у книзі було просто орієнтуватися». Експерти з друку вважають експонати Біблії Гутенберга справжніми шедеврами: він виділяв заголовні букви та розділи, використовував червону фарбу, що несло додаткові труднощі, оскільки кольорові малюнки й номери віршів потрібно було вносити від руки».

На думку бібліографів, 1455 року Гутенберг надрукував від 120 до 135 Біблій за допомогою рухомої літери. До нині збереглося близько 50 примірників. Ця Біблія була першою книгою великого формату, надрукованою на Заході. За словами співробітників бібліотеки, це — унікальна колекція гутенбергівських Біблій: ніде у світі немає трьох книг відразу. Як відмічають кураторів виставки, при виданні кожній Біблії були застосовані різні друкарські технології. «Гутенберг добре розумів проблеми й труднощі оформлення книг. Ці Біблії були першими книгами великого формату, надруковані на Заході».