«Голос Австралії – дуже важливий для України»

0
520

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав австралійських українців презентувати Україну перед австралійським урядом.
«Сьогодні голос Австралії – дуже важливий для України», – наголосив Глава Церкви у своїй промові до мельбурнської інтелігенції, духовенства, представників української громади під час урочистого прийому з нагоди його приїзду в Австралію.
Предстоятель УГКЦ підкреслив, що Австралія не залежить від російського газу і є самостійною у своїй зовнішній політиці.
Водночас він відзначив той факт, що Австралія досі не має свого посольства в Україні. І щоб приїхати в Австралію, Блаженніший Святослав мусив отримувати візу в австралійському консульстві в Москві. «Тільки недавно почув хорошу новину, що Австралія збирається відкрити своє посольство в Києві. Сподіваюся, за кілька тижнів буде і новий посол», – сказав Глава УГКЦ.
Він запевнив, що українці пам’ятають про збитий терористами з російської зброї малайзійський літак, у якому також загинули громадяни Австралії. Глава Церкви наголосив, що цивілізований світ також не повинен цього забути. Говорячи про реакцію Європи на агресію Росії проти України, він зауважив, що Європа дуже швидко забула свою власну недавнішню історію. Забула, як починалася Друга Світова війна.
Верховний Архиєпископ додав, що Україна зараз переживає надзвичайно важкі часи, тому українці вітатимуть будь-яку допомогу від австралійців.
У своєму слові до австралійської інтелігенції Блаженніший Святослав намагався донести чим живе Україна сьогодні. Він докладно розповів, що пережила наша країна за останні місяці, починаючи з не підписання Януковичем Угоди про асоціацію з ЄС…
Він пригадав слова Блаженнішого Любомира, який сказав ще під час студентського протесту минулого року в Україні: «Так, як було раніше, уже ніколи не буде». Ці слова були сказані про Україну. «А зараз це саме можна сказати і про Європу, і про цілий світ. Світ змінився. І ніколи більше не буде таким, як раніше», – вважає Предстоятель Церкви.
«Почалася війна, – сказав Блаженніший, – про яку ще кілька місяців тому ніхто не думав і якої не сподівався. Ця війна стає новим викликом. Ми не знаємо як і чим все закінчиться. Але те, що саме слово «війна» є сьогодні зібраним поняттям тих обставин, в яких живе наша Церква як в Україні, так і на поселеннях, є безперечним».
Слід відзначити дуже теплий і урочистий прийом у Мельбурні на честь Глави Церкви. Молоді австралійські в українських костюмах затанцювали для свого Патріарха «привіт» в нашому народному стилі. А також заспівали кілька духовних пісень.
Департамент інформації УГКЦ