Глава УГКЦ відзначив талановитість українців у Мельбурні

0
387

«Відвідуючи різні країни, зокрема торік Торонтонську єпархію в Канаді, створюючи нову митрополію в Бразилії, і сьогодні будучи тут, у Мельбурні, побачив, якими обдарованими і талановитими є наші люди». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час урочистого прийому, який організувала українська громада одної з найбільших парафій в Австралії Святих апостолів Петра і Павла, що в Мельбурні.
Катедральний хор подарував своєму Патріархові кілька пісень, зокрема «We are australians» («Ми австралійці») з елементами аборигенської мелодії під керівництвом професора Володимира Головка, капела Святого Миколая. Танцювальні ансамблі «Верховина» і «Легенда», художнім керівником якого є вже в другому поколінні австралійська українка Меланія Моравська-Духніч, виконали кілька творів, зокрема бойовий гопак.
«Було приємно чути, як катедральний хор в українських строях співав «We are australians». Мені також було цікаво побачити молодого австралійського українця Симона Когута, який так глибоко живе своїм духовним спадком, що вміє запалювати душі своїх молодих ровесників», – відзначив він.
«У різних країнах світу спостерігаю, скільки Господь Бог талантів розсипав поміж українцями. Наші люди займають найвищі позиції в громадському політичному житті різних країн світу. Займаються наукою, мистецтвом, займаються вихованням своїх і чужих», – зауважив Предстоятель. Він закликав вірних ділитися своїми дарами і талантами, щоб вони примножувалися.
«Відвідуючи наші громади, я також побачив, як багато людей, які не є ні українцями, ні католиками починають долучатися до нас, приходять на наші Богослужіння, бенкети… Тоді я почав розуміти, що ми маємо відповідальність не тільки перед нашими майбутніми поколіннями», – відзначив Блаженніший Святослав. Водночас зауважив, каже Верховний Архиєпископ, що парафії, які не хочуть ділитися дарами, зокрема не хочуть допустити іншої мови в Літургії, крім української, починають вмирати.
Глава Церкви подякував за кровний зв’язок, який наша громада в Австралії має з Україною. Так, він відзначив підтримку австралійських українців у складні часи, особливо в останній період. Блаженніший навів приклад пана Стефана Романіва, який є генеральним секретарем Світового конгресу українців, головою парафіяльної ради Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні. Пан Стефан прилітає в Україну інколи чи не щомісяця. Водночас пан Стефан подякував Патріархові за духовну опіку, за безкомпромісну позицію до політичних чи громадських питань.
«Духовне стадо тут, в Австралії, бачить у вас духовного батька, лідера. Бачимо вас як відважну і принципову людину, людину свого часу. Візія Церкви 2020 спричинилася до творення нової людини, нової України», – сказав Стефан Романів.
Голова єпархіальної ради, архітектор і графік Маруся Яроцька наголосила, що в єпархії завжди переживають за події в Україні. І завжди дуже стараються зібрати пожертви для України. «Блаженніший Святослав веде нашу Церкву в пророчу стадію нового майбутнього релігійного ренесансу», – вважає пані Маруся.
Глава УГКЦ також подякував, що завдяки щедрим пожертвам австралійських українців ми змогли завершити Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві.
Подякував і владиці Петрові (Стасюку) за працю і подарував йому пам’ятну монету, що була випущена з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі.
Аборигени населяють континент тисячі років. На знак цього українська громада подарувала Блаженнішому Святославу картину в аборигенському стилі, яка зображає початок створення світу.
Департамент інформації УГКЦ