Патріарх Філарет освятив Хрестовоздвиженський храм на Київщині

0
368

28 вересня 2014 року, у неділю 16-ту після П’ятидесятниці, після Воздвиження, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав село Жорнівка Києво-Святошинського району на Київщині та освятив новозбудований храм на честь Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.
Біля храму Святійшого владику зустріли меценат будівництва храму Володимир Клименко та сільський голова селищ Княжичі та Жорнівка Олена Шинкаренко. Первосвятителю піднесли коровай та букет білих троянд.
Під час освячення храму та Літургії Святійшому владиці співслужлили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, настоятель храму протоієрей Віталій Шопулко, благочинний Київської області протоієрей Василь Чупровський та духовенство Києво-Святошинського благочиння.
За богослужінням лунав спів квартету хористів Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля.
Опісля заамвонної молитви Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з архіпастирським словом. На початку проповіді Предстоятель Київського Патріархату привітав парафіян з освяченням храму та зазначив, що будівництво багатьох тисяч храмів по всій Україні від часу здобуття незалежності і до сьогодні вказує на глибоку віру у Бога серед народу. Також Святійший Владика пояснив, що війна на сході України та окупація Криму є наслідком гріхів народу. Зокрема гріховне бажання окремих мешканців Донбасу призвело до кровопролитної війни.
Патріарх Філарет відзначив церквоними орденами та Благословенними Патріаршими грамотами із врученням відзнаки предстоятеля меценатів та будівничих Хрестовозвиженського храму.
Високопреосвященійший митрополит Епіфаній привітав парафіян зі знаменною подією у історії громади та подякував Святійшому Патріарху Філарету за архіпастирський візит до Жорнівки.
З вітальним словом до громади звернувся голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Сергій Возний, який зазначив, що активна розбудова храмів свідчить про розквіт сіл і містечок у районі.
Завершилося храмове свято концертом сільських мистецьких колективів та благодійним обідом на подвір’ї храму.
Прес-центр Київської Патріархії