Порошенко: ми – за мир, але треба буде дати по зубах – дамо по зубах

0
666

Про це під час розширеного засідання Кабінету Міністрів, у якому також беруть участь Голова Верховної Ради Володимир Гройсман та глави обласних державних адміністрацій, заявив Президент Петро Порошенко.
Глава держави поінформував про свою поїздку до Краматорська, де варварським ударом ракетами „Смерч” було вбито мирних мешканців та пошкоджено чимало будинків. „16 загиблих, в основному мирні мешканці, 66 поранених, 11 з яких в надзвичайно важкому стані, 5 дітей – вони за що постраждали”, — поставив риторичне запитання Президент та додав, що в лікарнях люди заявляють, що хочуть миру, що хочуть жити в Україні і хочуть, щоб війська загарбника покинули територію нашої країни. „Це злочин проти людства тих, хто дав команду вбивати мирних людей”, — підкреслив П. Порошенко.
Президент також повідомив, що початок засідання уряду затримвся через те, що в телефонному режимі уточнювалися деталі Мінського саміту. „Нам потрібен мир. Ми все зробили і будемо робити, щоб був мир. Але якщо наші пропозиції будуть відкинуті, то бойовий дух наших воїнів високий, там немає жодної паніки. Ми за мир, але траба буде дати по зубах – дамо по зубах. На жаль, нам треба бути готовим до двох варіантів”, — заявив П. Порошенко. А вчорашню контрнаступальну операцію в районі Маріуполя Президент назвав поверненням до Мінських домовленостей, щоб не дати терористам обстрілювати місто.
„І я, і Верховна Рада, і уряд готові до переходу до воєнного стану, якщо подальші дії агресора призведуть до значного погіршення ситуації”, — зазначив Президент, наголосивши, що попри все він залишається Президентом миру.
Під час засідання уряд заслухає доповідь міністра фінансів та голови Державної фіскальної служби про реалізацію реформи міжбюджетних відносин, встановлення та адміністрування місцевих податків і зборів, голова Держслужби із надзвичайних ситуацій поінформує про забезпечення умов проживання громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції та стан підготовки споруд цивільного захисту, а міністр оборони доповість про перебіг мобілізації.