Делегація УПЦ в Канаді (Константинопольського Патріархату) відвідала Київську Патріархію

0
613

16 лютого 2015 р. на запрошення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета делегація Української Православної Церкви в Канаді (під омофором Константинопольського Патріархату) на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Вінніпегу і всієї Канади Юрієм (Каліщуком) відвідала Київську Патріархію. Вперше з 1993 року, коли батьківську землю відвідував блаженної пам’яті Митрополит Василій (Федак), провід УПЦ в Канаді відвідує Україну з офіційним візитом.
Окрім митрополита Юрія, до складу делегації входили обидва діючих архиєреї УПЦК – єпископ Едмонтону Іларіон (Рудник) та єпископ Торонто Андрій (Пешко), канцлер Церкви протопресвітер Віктор Лакуста та група мирян – всього десять осіб.
З боку Київського Патріархату, окрім Предстоятеля, в спілкуванні брали участь також Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, секретар Священного Синоду архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт.    
Протягом попереднього тижня провід Української Церкви в Канаді відвідував Константинопольський Патріархат, де мав низку зустрічей зі Святійшим Вселенським Патріархом Варфоломієм, членами Священного Синоду, співробітниками Патріархату.
Безпосереднім приводом до візиту в Україну стало бажання УПЦ в Канаді виявити моральну підтримку Батьківщині у час неоголошеної війни та кремлівської агресії, у річницю розстрілів на вулиці Інститутській вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, ближче познайомитися з сучасним релігійним життям нашої країни.
Під час бесіди з Митрополитом Юрієм Патріарх Філарет розповів про сучасний стан Церкви в Україні, відносини з Московським Патріархатом, позицію Київського Патріархату щодо російської агресії. Також йшлося про можливі шляхи подолання церковного розділення, утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, виведення Київського Патріархату зі штучно створеної Москвою зовнішньої ізоляції.
В особі Митрополита Юрія Патріарх подякував УПЦ в Канаді за організацію та проведення у Торонто в травні 2014 р. науково-богословського симпозіуму, в якому взяли участь представники всіх гілок українського православ’я на Батьківщині та у діаспорі. У свою чергу Митрополит Юрій розповів про візит делегації УПЦК до Константинополя.
Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо розширення співпраці Церков у наданні українцями з діаспори гуманітарної допомоги для жителів Донбасу та для захисників Вітчизни.
Спілкування продовжилося за вечерею. На завершення зустрічі її учасники обмінялися пам’ятними подарунками та зробили спільне фото.
Зустріч відбулася у братській атмосфері та засвідчила істотне розширення і поглиблення взаємокорисної співпраці між Київським Патріархатом та УПЦ в Канаді (під омофором Константинопольського Патріархату).
Прес-центр Київської Патріархії