Все залежить від нас самих

0
723

Якщо ми занижуємо свої здібності, то нам складно бути успішним в бізнесі, будувати партнерські відносини в шлюбі, виховувати дітей. У чому причини заниженої самооцінки? Чи є способи підняти її? Про це піде мова в цій статті.
Відомо, що наша самооцінка формується в дитинстві. Але що ж робити, якщо, батьки не підтримували, не вселяли віру, не дозволяли робити помилки, любили умовно? Американські психотерапевти кажуть: “Ніколи не пізно мати щасливе дитинство”. Ніколи не пізно навчитися вірити в себе і цінувати високо. Незважаючи на минулий, негативний досвід, в кожному з нас є внутрішні ресурси, сили, потенціал які можуть підняти нас на вершини успіху. Все залежить від нас самих. Якщо ми дуже сильно хочемо змін. І у нас є готовність діяти, то результат зусиль не сповільнить здійснитися.
12 способів підняти самооцінку:
1. Щоранку, прокидаючись, скажіть собі якусь ресурсну фразу. Наприклад: “Яке гарне у мене життя”, “З кожним днем моє життя стає все кращим і кращим”, “Я живу із задоволенням”. Уявіть, що ці фрази є вашим психологічним сніданком. Що вам приємніше “з’їсти” – вітамінний сніданок, що наповнює вас силами,  чи токсичний, що отруює душевний стан?
2. “Викресліть” зі свого життя всіх людей, які без дозволу лізуть у ваше життя, вказують як вам жити і вселяють вам почуття провини. Серед цих людей можуть бути навіть батьки, родичі. Захищайте свої особистісні межі і будуйте власне життя за своїм сценарієм. Тільки ви і ніхто інший не може прожити ваше власне життя. Якщо вам складно впоратися самому, підіть на тренінг або консультацію.
3. Дозволяйте собі жити із задоволенням. Дозволяйте собі радості. Перегляньте свої заборони, може, бути деякі з них уже застаріли? …
4. Бувайте частіше наодинці з природою. Ми люди – діти природи. Довіртеся їй, вона зцілить ваш стан.
5. Звертайтеся за підтримкою до невидимих силам. Приміром, Бога.
6. З вдячністю і любов’ю ставитеся до свого тіла. Приймайте його, безумовно, і в той же час не переставайте удосконалюватися. Доглядайте за ним, плекайте і слухайте його.
7. Визначте своє життєве завдання, місію. І наполегливо виконуйте їй. Як дізнатися її? Дуже просто. Те, що для вас цікаво і захоплююче. Надихає і спонукає до творчості і є ваша місія.
8. Заведіть щоденник успіху і регулярно записуйте туди всі свої досягнення. Навіть незначні. Наш розум схильний концентруватися на негативі. Записи своїх досягнень допоможуть подивитися на своє життя з іншого боку.
9. Слідуйте принципом: “Все невдачі, проблеми й удари долі – це безцінний досвід і уроки”.
10. Будь-яка проблема завжди має дві боки медалі, акцентуйте свою увагу на позитивному.
11. Вірте в себе, підтримуйте і хваліть. Сумніви і самоїдство – найбільші перешкоди до успіху.
12. Як би ви хотіли жити через 5, 10, 20 років? Уявіть картинку свого майбутнього, напишіть цілі. Складіть план дій і неухильно дотримуйтесь його. Кращий спосіб передбачити майбутнє – це створити його.
98% людей живуть за правилами, а 2% їх створюють. До кого б ви хотіли зарахувати себе?
Сторінку підготувала Соломія МАМАН