Плюнули в обличчя героїв

0
393

У Київському Патріархаті вважають, що УПЦ МП своїм поясненням про відмову митрополита Онуфрія встати і вшанувати Героїв України у парламенті 8 травня, ще більше їх образила. Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав архиєпископ Євстратій (Зоря).
«За фонтаном ненормативної мудрості від УПЦ МП навіть важко встигати – тепер вони ще й офіційний коментар “сидіння” дали. В якому по суті сказали, що “ми сиділи і не хлопали, бо ми за мир”. Виходить, що всі, хто стояв і аплодував героям – за війну?», – запитує він.
«В УПЦ МП не зрозуміли, що вони своїм коментарем плюнули в обличчя Героям – живим і загиблим, зокрема Надії Савченко, всім, хто стоячи вітав героїв? І особисто Президенту? Як заслугу митрополиту Онуфрія коментатори подали, що він на Схід України їздив. Бо йому не страшні кремлівські наймити. Чому? – Тому що “вєжлівиє люді”? Чи тому що така вказівка з Москви – не чіпати?
Кобзон теж їздив на Схід України, і Порєчєнков, і Бородай, і Гіркін… І про негайну потребу миру на Донбасі вони теж досі говорять…», – продовжив думку ієрарх.
«Цим коментарем образно плюнули також особисто в Леоніда Падуна, пастора і лідера Української християнської євангельської церкви, який стояв за кілька кроків праворуч від сидячого Онуфрія. Цей пастор, як і десятки, якщо не сотні інших релігійних служителів не-МП, був змушений залишити окуповану частину Донбасу, щоби не опинитися у катівнях “Русской православной армии”, – нголосив архиєрископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).