ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХ ПРИЇДЕ В УКРАЇНУ

0
240

bartolomew_i_345До секретаріату Президента України надійшло офіційне повідомлення про згоду Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія очолити Патріаршу Делегацію, яка прибуде в Україну для участі в урочистих святкуваннях 1020-річчя Хрещення Київської Русі, що у липні – серпні ц.р. відбуватимуться в Україні.

Текст повідомлення такий:

«Святий і Священний Синод на своєму черговому засіданні, що проходило з 23 по 25 червня ц.р., розглянув запрошення Блаженнішого Патріарха Московського Алексія відправити в Україну Патріаршу Делегацію для участі на торжествах 1020-річного ювілею хрещення Київської Русі і запрошення Його Високоповажності Президента України Віктора Ющенка Всесвятішому Вселенському Патріархові Варфоломію очолити вищезгадані торжества. Оцінивши дані запрошення від Церкви, від Держави і від народу України і поважаючи їхні почуття, визначив, щоб Матір – Церква, що привела український народ до хрещення, відповіла на вищевказані запрошення, відправивши Патріаршу Делегацію, очолювану Його Всесвятістю.

У Патріархії, 30 червня 2008 р.
Секретаріат Святого і Священного Синоду» 

 «Це знакова згода, яка засвідчує, що Вселенський Патріархат надає принципово важливого значення ініціативам Президента України, пов’язаним зі святкуванням 1020-річчя Хрещення Київської Русі», – наголосив заступник глави секретаріату Президента України Юрій Богуцький.

За його словами, Президент України направив запрошення взяти участь у святкуванні 1020-річчя Хрещення Київської Русі главам усіх помісних православних церков світу. «Ми очікуємо, що найближчим часом багато делегацій підтвердять свою участь у святкових заходах», – сказав Ю. Богуцький.

До речі,  на святкові заходи з нагоди 1020-ліття Хрещення Київської Руси запрошені делегації 17 Церков. Серед тих, хто вже підтвердив свою участь у святкових заходах – Вселенський Патріарх Варфоломій І, Олександрійський Патріарх Феодор ІІ, Єрусалимський Патріарх Феофіл ІІІ, Архиєпископ Кіпрський Хризостом ІІ, а також католикос Вірменської Апостольської Церкви.