Слово Президента України на П’ятому національному молитовному сніданку

0
802

Ваша Святосте!
Всесвяті отці!
Дорога і високо достойна громада!
Вельмишановне панство!
Я щиро радий бачити усіх вас на П’ятому національному молитовному сніданку. Я сподіваюся, відтепер присутність Президента на такому заході стане доброю традицією.
Молитовні сніданки за участю представників релігійних організацій, державних діячів, політиків, урядовців, громадських лідерів, бізнесменів, є доброю та багаторічною традицією в багатьох демократичних країнах. І тепер ця традиція приживається і у нас, в Україні, в найдраматичніші часи нашої новітньої історії.
Від рук російських агресорів гинуть найкращі сини й доньки української землі – захисники Вітчизни. Страждають мирні мешканці Донбасу та Криму. Сотні тисяч українських громадян з вини Кремля змушені залишити свої домівки.
Нелегко і мешканцям тих територій, які межують з окупованими агресором українськими землями, які живуть у так званій сірій зоні на лінії розмежування. Ще тяжче переважній більшості тих людей, які знаходяться під окупацією.
В таке  лихоліття особливо багато людей звертаються за підтримкою до Бога, молячись про зупинення війни. «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться», – каже нам Ісус. Керуючись Його завітом, ми робимо все для встановлення миру на українській землі. На жаль, інші плани в агресора – у Росії.
На окупованих територіях відбувається тотальне порушення прав людини, в тому числі і цілеспрямоване обмеження релігійної свободи, переслідування віруючих та утиск їхніх прав. Насамперед це стосується Київського Патріархату, греко-католиків, протестантів, мусульман, іудеїв. Цілеспрямовані напади супроводжуються викраденнями, побиттям, катуванням, погрозами, захопленнями храмів та молитовних будинків, соціальних та реабілітаційних центрів.
У нас в Україні в таких випадках кажуть: хреста на них нема. Але й інше кажуть: прости їм, Отче, бо не відають, що творять.
Як ніколи важливою зараз є позиція тих християн, які йдуть захищати рідну землю, пам’ятаючи слова Святого Письма: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх».
Сьогодні, шановні браття та сестри, незалежно від конфесії я дуже дякую всім за молитву за українську армію, за наших захисників.
В цей час, коли країна бореться проти російського агресора, особливо гостро відчувається потреба в єдності країни заради миру, свободи, гідного майбутнього. А це може відбутися лише тоді, коли різні люди, з відмінними поглядами і позиціями, об’єднуються у спільній  молитві до Господа за мир та злагоду на нашій українській землі.
Мені приємно, що тут зібралися відомі вітчизняні та зарубіжні політики, урядовці, представники Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Це чудова нагода для спілкування та повного порозуміння.
Християнського священика, рабина, муллу, і їх об’єднує дарована Господом земля – наша Україна, якій ми усі, незалежно від віросповідання, бажаємо миру, щастя і розвитку!
Будьмо згуртованими у справах, бережімо та підтримуймо суспільну злагоду заради європейського майбутнього нашої держави.
Нехай благословення Господнє прийде у кожну родину, принесе нашому народові добробут, мудрість і взаємоповагу, терпіння та любов. Нехай принесе правду і справедливість, яка на цій грішній землі не можлива без судової реформи.
Я би дуже просив усіх всечесних отців за цю богоугодну справу помолитися. Від вас вирушаю до Верховної Ради, де сьогодні відбудеться доленосне голосування. Я бажаю Голові Верховної Ради, Прем’єр-міністру України, народним депутатам, лідерам фракцій мудрості і єдності.  Впевнений в тому, що кожен з нас твердо пам’ятає про свій обов’язок перед українським народом. І після молитви вони зараз повернуться до парламенту і підтримають зміни до Конституції.
Слава нашій Україні і слава Ісусу Христу!