Прем’єр-міністр України здійснив робочий візит до Німеччини

0
700

Голова українського Уряду 27 червня прибув до Відомства федерального канцлера Німеччини, де розпочалася його зустріч із Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель.
Україна виконала усі технічні вимоги, необхідні для запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, і очікує прийняття ЄС відповідного рішення у 2016 році. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції із Федеральним канцлером НімеччиниАнгелою Меркель за підсумками зустрічі.
«Україна виконала усі технічні вимоги щодо впровадження безвізового режиму. Зараз рішення за Європейським Союзом. Ми очікуємо найближчим часом, що таке рішення буде ухвалене, після вирішення внутрішніх процедур Європейського Союзу. Ми їх поважаємо, і чекаємо з нетерпінням прийняття необхідних рішень», – заявив він.
За словами Володимира Гройсмана, питання запровадження безвізового режиму Європейським Союзом для України стало однією з тем переговорів з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
«Я маю надію, що у 2016 році таке рішення буде ухвалене і українці зможуть без перешкод пересуватися Європейським Союзом», – зазначив Володимир Гройсман.
«Я переконаний у тому, що українці будуть бездоганно виконувати усі необхідні вимоги щодо дотримання законодавства і запровадження безвізового режиму», – підкреслив він.
«Ми маємо ще безвізовий режим як пережиток радянського минулого, як бюрократичну стіну, яка розділяє європейську країну від великої європейської сім’ї», – зауважив Прем’єр-міністр.
У жовтні у Києві відбудеться Друга спільна інвестиційна конференція та запрацює Німецько-Українська промислово-торговельна палата. Таких домовленостей було досягнуто під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель під час його робочого візиту до Німеччини.
Як повідомив Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції за підсумками зустрічі із Ангелою Меркель, проведення Другої спільної інвестиційної конференції та початок роботи Німецько-Української промислово-торговельної палати, «створить реальний, дієвий механізм щодо зміцнення економічних зв’язків України та Німеччини».
Прем’єр-міністр зауважив,  що Німеччина – лідер за обсягом інвестицій в Україну та закликав представників німецького бізнесу активізувати інвестиційну діяльність. «Повідомлення для німецького бізнесу є наступним – ми дуже зацікавлені в тому, щоби бізнес в Україні був успішним», – зазначив він.
«Найголовніше, що має зробити сьогодні Уряд – це забезпечити зростання національної економіки, підвищення доходів людей. Ми маємо великий потенціал розвитку. І я думаю, що  поглиблення наших стосунків в економічній площині із Німеччиною і залучення німецького бізнесу для інвестування і продовження інвестування в українську економіку є дуже важливими пріоритетом нашої діяльності», – підкреслив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр зазначив, що сторони обговорили перспективи співпраці в економічній площині та дії новосформованого Уряду України.
Володимир Гройсман поінформував Канцлера Німеччини про перші кроки українського Уряду щодо досягнення макроекономічної стабільності держави, зокрема у напрямках дерегуляції, реформи енергетичного ринку, початку приватизації державних підприємств та реформи державної служби. За його словами, на порядку денному Уряду – ефективна боротьба з корупцію. Також український Парламент дав старт судовій реформі, нагадав він.
«Це кроки, які будуть створювати належні умови для захисту прав громадян, захисту інвестицій і нормальних, належних умов для ведення бізнесу в Україні», – зауважив Володимир Гройсман.
 
Цивілізований світ має об’єднатися, щоб змусити Росію виконувати Мінські домовленості. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
«Мінські угоди – це є план, яким чином ми забезпечимо реінтеграцію територій, але для цього Росія має забезпечити необхідне виконання Мінських угод і в частині припинення вогню, і відведення озброєнь, і інших заходів, які передбачають мир на європейському континенті», – підкреслив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман окремо наголосив на неприпустимості проведення виборів на Донбасі, допоки Україна не відновить контроль за тимчасово окупованими територіями. Він зауважив, що Росія продовжує обстріли територій та українських громадян.
«Вибори – це абсолютно демократичний процес і не може бути підходів різних за стандартами до виборів в Україні і в інших європейських країнах. Вибори мають відбуватися тоді, коли є абсолютна відкритість, можливість прийти і вільно висловити свій вибір», – підкреслив Голова Уряду.
У цьому контексті Володимир Гройсман зауважив, що потрібно об’єднати зусилля для подальшої імплементації Мінських домовленостей.
«Дуже важливо, щоб Росія почала виконувати Мінські угоди. Це буде означати, що буде мир, буде означати, що буде відведене озброєння і військові люди, і люди отримають право на проведення абсолютно демократичних, власних виборів. Очікую, що цей процес буде швидким», – зауважив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр наголосив, що «українська, центральна влада з великою шаною і повагою ставиться до українського Донбасу і українських громадян, які сьогодні знаходяться у полоні російських бойовиків».
Володимир Гройсман підкреслив важливість позиції Німеччини щодо підтримки України у контексті протистояння російській агресії, внаслідок якої був анексований Крим та окупована частина території.
Він також подякував Канцлеру ФРН Ангелі Меркель за постійну підтримку України особисто нею та Німеччиною на шляху внутрішніх реформ і у протистоянні російській агресії.
«На превеликий жаль, у 21 сторіччі ми отримали виклик для усього цивілізованого світу. І сьогодні українські воїни боронять не тільки східні кордони України, а боронять кордони по-справжньому Європейського Союзу, тому що борються за демократичні, європейські цінності, за повагу до міжнародного права, – підкреслив він. – Наше завдання зробити все для того, щоби ми могли встановити мир на континенті, а агресор мав до повагу до міжнародного права».
***
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках робочого візиту до Німеччини у понеділок, 27 червня, провів зустріч із Федеральним Президентом Німеччини Йоахімом Гауком. Сторони обговорили питання перспектив запровадження ЄС безвізового режиму для України, стан виконання Мінських домовленостей та хід проведення реформ в Україні.
Прем’єр-міністр розповів співрозмовнику, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей, водночас Росія не дотримується взятих на себе зобов’язань. «Мінський процес є єдиним шляхом повернення миру на Донбас», – наголосив він.
На переконання Володимира Гройсмана, санкції відносно Російської Федерації повинні залишатися у силі до моменту повної імплементації Мінських домовленостей, а також відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим.
«Хочу привернути вашу увагу, український Крим – був курортом, окупований Росією Крим – став військовою базою, яка несе загрозу усій Європі», – наголосив Володимир Гройсман.
У свою чергу, Федеральний Президент Йоахім Гаук запевнив Прем’єр-міністра в тому, що Німеччина повною мірою підтримує заходи щодо імплементації Мінських домовленостей і рішуче засуджує анексію Російською Федерацією Криму.
Окремо учасники переговорів приділили особливу увагу питанню запровадження безвізового режиму для громадян України.
Володимир Гройсман зауважив, що Україна виконала усі вимоги, необхідні для якнайшвидшої лібералізації Європейським Союзом візового режиму. У свою чергу, Йоахім Гаук зауважив, що Німеччина підтримує прийняття відповідного рішення.
Прем’єр-міністр також поінформував співрозмовника про перші кроки Уряду на шляху реформ, зокрема щодо початку публічної приватизації, призначення конкурсно обраного менеджменту державних підприємств, забезпечення боротьби з корупцією, початку реформ митниці, державної служби, дерегуляції у фармакологічних та енергетичній сферах.
***
Військова агресія на Донбасі ведеться не тільки проти України, це агресія проти усього демократичного світу, прав людини та міжнародного права. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, виступаючи перед експертами і представниками політичних та бізнесових кіл у Фонді імені Кьорбера у Берліні 27 червня.  
«Агресія, яку отримала Україна, – це агресія не тільки проти України – це агресія проти усього цивілізованого світу. Це водорозділ між демократичним світом і тим світом, який не хоче поважати ні наших з вами прав, ні міжнародного права і хоче встановлювати нові правила, де права людини, її життя, свобода нічого не варті. Конфлікт у східній Україні – це конфлікт на сході Європи, який не менш загрожує усьому цивілізованому світу», – заявив Володимир Гройсман.
Голова Уряду зауважив, що події, що відбуваються на сході країни, відбулися під збройним тиском армії Росії. У зв’язку з цим він зазначив, що ця проблема потребує принципової позиції цивілізованого світу.
Володимир Гройсман наголосив, що послаблення санкції проти Російської Федерації можливе лише тоді, коли агресор почне поважати міжнародне право та територіальну цілісність і кордони інших держав. «Санкції – не самоціль, а засіб, який допомагає подолати проблему», – підкреслив він.
«Молдова, Грузія, Україна… Якщо ми будемо потурати агресору, питання буде лише єдине, а хто наступний? Які наступні будуть створені кризи в Європі, які будуть послаблювати світ?» – підкреслив він.
Прем’єр-міністр зауважив, що за два роки в умовах як внутрішніх, так і зовнішніх викликів, вдалося здійснити низку необхідних кроків. Серед них: знищення корупції на енергетичному ринку, дерегуляція, реформа державної служби, початок приватизації Одеського припортового заводу, формування усього необхідного законодавчого пакету для боротьби з корупцією, відкриття державних реєстрів, проведення фінансової децентралізації та передачу повноважень. Уряд продовжує свою взаємодію із Міжнародним Валютним Фондом, зазначив він.
Також в Україні вдалося досягнути зростання ВВП. Голова Уряду зауважив, що одним з найголовніших пріоритетів Уряду є оздоровлення української економіки. За його словами, Кабінет Міністрів рішуче налаштований щодо проведення реформ у країні.
«Ми повністю сповнені сил і впевненості в тому, що ми можемо здолати виклики, ми можемо змінити Україну, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Ми налаштовані на реформи і на зміни, які будуть перетворювати Україну на сучасну, демократичну європейську країну».
Володимир Гройсман також підкреслив важливість поглиблення співпраці України з Німеччиною в економічній сфері та її великий потенціал, зокрема у сферах торгівлі.
Також у рамках робочого візиту до Німеччини Прем’єр-міністр зустрівся із керуючим бургомістром Берліна Міхаелем Мюллером. Володимир Гройсман залишив свій запис у «Золотій книзі» міста Берлін.
***
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час візиту до Німеччини відвідав Музей CheckpointCharlie, де оглянув експозицію, присвячену Революції гідності, а також поспілкувався із представниками української громади у Німеччині.
«У цьому музеї є наша історія. Це жахливі кадри. Важко усвідомити, як у 21 сторіччі можуть вбивати людей, які вийшли на вулиці, тому що хотіли поваги до себе, хотіли бути вільними і намагалися відстояти європейські цінності», – сказав Володимир Гройсман.
Під час розмови із українською громадою Прем’єр-міністр поінформував про зміни, що здійснюються в Україні, та закликав долучатися до реформування держави.
Голова Уряду підтримав ідею, яку висловив один із представників української громади щодо створення координаційного механізму для об’єднання зусиль українців за кордоном. «Це допоможе об’єднати зусилля українців по всьому світу для просування України, зокрема у культурній сфері», – зазначив він.
***
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і Міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле під час зустрічі у вівторок, 28 червня, обговорили можливості підтримки з боку Німеччини реформ українського Уряду у митній сфері, сферах енергозбереження і приватизації.
«Ми налаштовані йти вперед у здійсненні реформ», – наголосив Володимир Гройсман на початку зустрічі. Він зазначив, що новий Уряд розпочав приватизацію державних підприємств, зокрема, прийняв рішення щодо приватизації одного з найбільших українських підприємств – Одеського припортового заводу. Крім того, Уряд здійснив дерегуляцію цін на газ, фармакологічного ринку та розпочав реформу митниці, повідомив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман підкреслив бажання Уряду щодо залучення німецьких інвестицій в економіку України. Він зазначив, що учора мав зустріч із представниками німецького бізнесу, які відзначили покращення інвестиційного клімату і готовність активізувати роботу в Україні.
Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці у сфері енергоефективності, зокрема питання підтримки Німеччини щодо створення і роботи Державного фонду енергоефективності, забезпеченні його прозорої і ефективної роботи.
Співрозмовники також обговорили підтримку Німеччини у питанні реформи митної служби України та її технічного переоснащення.
Міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле висловив готовність надати консультативну підтримку процесу приватизації в Україні. «Ми готові допомагати, консультувати, ділитися досвідом щодо приватизації», – заявив він.
Володимир Гройсман зазначив, що від Уряду України будуть визначені відповідальні за взаємодію із німецькою стороною у напрямках співпраці щодо енергоефективності, реформуванні української митниці та в сфері приватизації.
У свою чергу Вольфґанґ  Шойбле підкреслив готовність Німеччини підтримувати Україну та Уряд на шляху реформ. «Перед вами стоїть величезне завдання, і ми будемо вас підтримувати», – сказав Міністр фінансів Німеччини.
***
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок, 28 червня, провів зустріч з Міністром економічного співробітництва та розвитку Німеччини Гердом Мюллером, під час якої сторони обговорили співпрацю в економічній сфері.
Володимир Гройсман зазначив, що в Україні є 4,5 тисячі підприємств з німецьким капіталом. Також на теперішній час в Україні реалізується проектів німецької технічної допомоги на суму 600 млн. євро. «Це необхідна основа для розвитку і поглиблення співробітництва», – зауважив він.
Прем’єр-міністр підкреслив, що «українська економіка демонструє невелике, але зростання». В Україні сформовано усе необхідне законодавство для боротьби з корупцією, що є важливим для німецького бізнесу. «Ми маємо усе необхідне для проведення реформ в Україні», – наголосив він.
Сторони домовилися активізувати роботу з реалізації проектів німецького бізнесу в Україні. З цією метою восени 2016 року в Києві будуть проведені міжурядові консультації зі сталого розвитку України.
Володимир Гройсман також зазначив, що пріоритетом має бути співробітництво двох країн і на місцевому рівні. «Ми провели децентралізацію, тому програми для взаємодії на місцевому рівні винятково важливі на сьогодні», – підкреслив він.
На початку 2017 року в Києві буде проведена конференція міст-партнерів за участю місцевих влад міст-партнерів України, Німеччини та Польщі.
Прем’єр-міністр та Міністр економічного співробітництва та розвитку Німеччини Герд Мюллер також обговорили питання реалізації проектів енергоефективності в Україні, зокрема створення і початку роботи Фонду енергоефективності. «Наша мета – збільшувати видобуток газу в Україні та зменшувати споживання газу за рахунок енергозбереження», – заявив Володимир Гройсман.
Особливу увагу сторони приділили питанню залучення підтримки Німеччини до реформи митної служби України. Прем’єр-міністр зазначив, що в рамках реформи митниці передбачена її повна технічна модернізація. «Розраховуємо на технічну та експертну допомогу німецьких партнерів», – зазначив ВолодимирГройсман.
Міністр економічного співробітництва та розвитку Німеччини Герд Мюллер також зазначив, що повною мірою підтримує наміри Уряду щодо приватизації. «Ви можете розраховувати на допомогу і підтримку Німеччини» – підкреслив він.
Герд Мюллер наголосив, що «важливо запустити процес, щоб економіка ФРН вкладала в економіку України».
«Найбільшим європейським проектом в економічній сфері на наступні 10 років має стати співробітництво ФРН та ЄС з Україною. Ми повністю погоджуємося і підписуємося під вашою урядовою програмою, – підкреслив Герд Мюллер. – Ми впевнені в такому підході, оскільки ваш Уряд надсилає в Європу правильні сигнали».
Німецька сторона також висловила готовність поділитися досвідом та надати практичну допомогу у вдосконаленні системи професійно-технічної освіти в Україні. Сторони домовилися підготувати окрему програму із залученням освітніх інституцій, бізнесових асоціацій та торгово-промислових палат двох країн.
Окремо сторони обговорили питання переміщених осіб в Україні. Герд Мюллер зазначив, що Німеччина розуміє складність ситуації, пов’язаної із великим числом біженців та переміщених осіб в Україні. «Ми розуміємо масштаб цієї проблеми, тому маємо закликати світову спільноту до допомоги біженцям», – заявив він. У свою чергу, Володимир Гройсман зауважив, що Уряд докладає максимальних зусиль для того, щоб 1,7 млн. осіб, змушених виїхати з Донбасу, отримали необхідну допомогу та підтримку з боку Уряду.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»