Урочистості з нагоди 20-ї річниці Конституції України

0
729

У вівторок керівники держави поклали квіти до пам’ятника Пилипу Орлику, – українському політичному, державному і військовому діячеві, одному із упорядників козацького суспільного договору, який називають «першою у світі Конституцією».
Церемонія вшанування пам’яті Пилипа Орлика і покладання квітів відбулися з нагоди 20-ти річчя Конституції України за участі Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, народних депутатів України, урядовців, міського голови столиці Віталія Кличка, духовенства, громадських діячів, учасників АТО.
28 червня у сесійній залі Верховної Ради відбулось урочисте засідання з нагоди 20-ї річниці ухвалення Конституції України.
З нагоди свята у парламенті зібрались народні депутати, урядовці, волонтери та активісти.
Під час засідання Президент України Петро Порошенко зацитував Конституцію Пилипа Орлика.
«В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, Бога, прославленого в Тройці…»
Це, присвяті отці, дорогий український народе, шановні народні депутати, високодостойна громадо, не лише фрагмент молитви. З цих слів починається один із найважливіших документів нашої вітчизняної історії — «Договори і постановлення прав і вольностей Війська Запорозького між ясновельможним паном Пилипом Орликом, обраним гетьманом Війська Запорозького, і між генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами утверджені обома сторонами вільним голосуванням…», — наголосив Президент.
Також у ВР виступили ровесники Конституції України, які говорили про сьогодення та майбутнє.
«Сильно, коли під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди 20-ліття Конституції все керівництво держави піднімається і стоячи аплодисментами вітає офіцера Збройних сил України.
Юрій Закопець — ровесник цієї Конституції, якому доводиться зі зброєю в руках захищати нас усіх від російських агресорів», — написав на своїй сторінці у Facebook речник глави держави Святослав Цеголко.
Завершилось урочисте засідання виконанням Гімну України.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

На фото: під час урочистостей з нагоди 20-ти річчя Конституції України