Готові боронити незалежність

0
795

Чотирнадцяте жовтня, День захисника України, позначилося патріотичними акціями по всій державі.
Це свято, яке припадає на християнську Покрову Пресвятої Богородиці і День українського козацтва, ще молоде. Воно отримало статус державного 2015 року, в розпал війни на Донбасі, де українські бійці виявляють мужність, героїзм і звитягу. Це вони сьогодні обстоюють нашу незалежність, на вівтар якої вже покладено майже три тисячі життів найкращих синів України. Воїнам цього дня була особлива шана і уклін від усього народу. А загиблим — наша вічна пам’ять. Урочистості розпочалися з молитви у різних куточках країни, зокрема у столиці молебень провели у Софії Київській…
Президент Петро Порошенко на честь свята оприлюднив відеозвернення до народу, кадри якого демонструють міць і звитягу Збройних сил держави. У промові він зазначив, що зовнішня загроза російського агресора прискорила формування сучасної політичної нації на засадах громадянського патріотизму. Також Глава держави наголосив: «Українці серйозно готові і надалі боротися за свою незалежність. І тому агресору краще згадати мудру пораду російського поета Володимира Маяковського: «Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль». Ці слова Президент цитує вже не вперше, вони є своєрідною актуальною відповіддю кремлівським зверхникам.
У столиці цей день видався сонячний і сухий, а заплановані заходи були велелюдні, з великою кількістю патріотичних гасел і прапорів силових структур, політичних партій і громадських об’єднань, серед яких цивільний корпус «Азов», бійці батальйону «Січ», «Правий сектор», «Товариство сприяння Збройним силам України та Військово-Морському флоту», Всеукраїнське об’єднання «Свобода»… На щастя, обійшлося без особливих інцидентів. Певною мірою і завдяки тому, що правоохоронці несли службу у посиленому режимі і вчасно попереджували провокації.
У центрі Києва відбулося віче з вільним мікрофоном. Виступали промовці — говорили про Україну і виклики сьогодення. Кожний бажаючий міг висловити те, що в нього на серці.
Затим активісти «Свободи» вишикувалися у колону і під державними і червоно-чорними прапорами пройшли вулицями «Маршем слави героїв», приуроченим до 74-ї річниці створення Української повстанської армії. А після його завершення на Михайлівській площі учасники запалили димові шашки — на знак протесту проти утримання під вартою побратима Сергія Крайняка. Співробітники поліції не перешкоджали діям мітингувальників.
Тим часом під посольством Росії в Києві відбулося відразу дві акції проти політики російської влади — «Стоп Путін» та на підтримку кримських татар, затриманих 12 жовтня у Криму. Їх учасники озвучили вимоги — вивести російські війська з території України, посилити місію ОБСЄ і забезпечити її цілодобове патрулювання у зоні бойових дій, звільнити полонених. Гасла в руках протестуючих промовляли самі за себе: «Путін — терорист №1», «Росія, геть з України!». До речі, акція «Стоп Путін» відбувалася ще у 60 країнах світу.
Увечері від Національного музею історії України у Другій світовій війні стартував смолоскипний «Марш Нації» — вже під прапорами «Азова» і «Правого сектору».
Українці напередодні свята Покрови збирали подарунки для військових, що служать у зоні АТО. Волонтери передали фронтовикам теплий одяг, книжки, печиво, горіхи та надзвичайно шановані бійцями презенти від дітей — малюнки, саморобні лялечки та прапорці з бісеру. Нехай вони стануть своєрідними оберегами наших захисників.
Олена КОЩЕНКО
Нафото:  урочистості з нагоди Дня Захисника України