Велика Британія – важливий стратегічний партнер України

0
704

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 5 липня прибув  до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Велика Британія була й залишається важливим стратегічним партнером України, і обидві країни маютьвеликий потенціал розвитку політичної та економічної співпраці. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман за підсумками переговорів з Прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей.
«У нас відбулася добра розмова. Ми обговорили весь спектр питань від безпеки й оборони – до питань підтримки реформ і поглиблення співпраці, – сказав Глава Уряду. – Велика Британія – важливий стратегічний партнер, який ніколи не змінював позицій і підтримував Україну в усіх прагненнях. Є чітка позиція щодо підтримки територіальної цілісності України, засудження агресії та підтримки санкційної політики».
Володимир Гройсман повідомив, що сторони торкнулися питання проведення великого економічного форуму, який відбудеться завтра, 6 липня. Володимир Гройсман подякував Прем’єр-міністру Великої Британії Терезі Мей та Міністру закордонних справ Великої Британії Борису Джонсону за допомогу в підготовці форуму.
Україна розглядає можливість формування окремої Угоди з Великою Британією про зону вільної торгівлі у зв’язку з рішенням Лондона вийти з Європейського союзу та формувати власну торгову політику. Про це сказав Володимир Гройсман за підсумками переговорів з британською колегою Терезою Мей.
«Ми торкнулися питань поглиблення економічної співпраці. Якщо подивимося на взаємну торгівлю – по року зараз маємо трошки більше 2 млрд дол, а потенціал  може бути 3,5 млрд, – сказав Глава Уряду України. – І враховуючи рішення про Brexit, нам треба говорити про засади нашої економічної співпраці. Я порушив питання і знайшов підтримку розпочати консультації щодо формування зони вільної торгівлі з Великою Британією».
Володимир Гройсман нагадав, що Зона вільної торгівлі діє між Україною та ЄС, з 1 вересня запрацює зона вільної торгівлі з Канадою, і наразі ведуться переговори про ЗСТ з Туреччиною та Ізраїлем.
Міжнародні партнери України зацікавлені в успіху  нашої держави не менше, аніж самі українці, оскільки від цього залежить багато світових процесів. Глава Уряду України зазначив, що одним із свідчень зацікавленості світу в Україні буде запланований на 6 липня економічний форум, підготовка якого велась не один рік і затребувала значних зусиль британської та української сторони.
«Ми презентуємо план дій до 2020 року – чіткій погляд на те, куди йдемо і що хочемо отримати», – сказав Глава Уряду, відповідаючи на питання, що саме Україна готова запропонувати інвесторам. 
Він додав, що ключова зміна – перехід до середньострокового планування, як у сфері державних фінансів  й внутрішніх процесів, так і в сфері міжнародної співпраці та залучення інституціональної та інвестиційної допомоги. На думку Володимира Гройсмана, плани Уряду доволі амбітні, і ріст ВВП у 2% – «не задовольняє».
«У мене буде зустріч з бізнесом (в рамках Форуму), будемо обговорювати напрямки інвестування. Ми маємо потреби в усіх сферах – агрокомплексі, інфраструктурі, енергетиці. Економіка потребує інвестицій», – сказав Володимир Гройсман.
Він нагадав, що Уряд вже представив ключові напрямки роботи і визначив 5 реформ – пенсійну, земельну, держвласності, охорони здоров’я та освіти.
«Це п’ять реформ, які змінять країну. Вони практично готові, ми наблизилися до ухвалення рішень по цих реформах. Напрацювали їх, і зараз завдання їх впровадити. Але між стадією «напрацювання» та «впровадження» є необхідність узгодити рішення в Парламенті. Тож будемо працювати з Парламентом», – додав Володимир Гройсман.
В рамках  візиту Глава Уряду планує провести двосторонні зустрічі з Державним секретарем Великої Британії у закордонних справах Борисом Джонсоном, взяти участь у засіданні Ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку, а також провести переговори з Президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті і Міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд.
Ключова подія візиту – великий діловий форум, присвячений ходу реформ в Україні,  в рамках якого Глава Уряду зустрінеться з керівниками провідних британських компаній та інвестиційних фондів. Окрім того, Володимир  Гройсман візьме участь в інвестиційній конференції Dragon Capital.
Прем’єр-міністр також зустрінеться з лідерами української громади та духовенства у Великій Британії.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»