Тернопільщину відвідав Президент України

0
616

14 липня з робочою поїздкою у Тернополі побував Глава держави Петро Порошенко. Він поспілкувався з медиками, вручив цінні подарунки патрульним поліцейським, побував на новосіллі у героя АТО. 
ОНОВЛЕНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ КОМПЛЕКС
На візит Президента з нетерпінням очікували працівники комунального закладу Тернопільської облради «Тернопільська університетська лікарня». Адже саме до них Петро Олексійович мав завітати найперше, аби долучитися до відкриття реконструйованого радіологічного корпусу з надбудовою під розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації.
Звертаючись до присутніх, Глава держави наголосив: «Саме завдяки децентралізації в сім разів збільшилися бюджети розвитку територіальних громад, зникла необхідність домагатися коштів у органах центральної влади. Це є і боротьба з корупцією, бо не треба більше з торбами їздити до Києва – гроші залишаються тут, на місцях, і детінізація грошей, і прозорі закупівлі, і величезна кількість інших програм».
Президент нагадав, що нині відбувається впровадження реформи медичної галузі України.
Ми запропонували парламенту рішуче проводити медичну реформу. Коли візит кожного пацієнта має бути забезпечений грошима, а лікар, який має золоті руки і світлу голову, повинен, нарешті, отримувати достойну заробітну платню», – додав Петро Порошенко.
Він також нагадав, що днями були ухвалені зміни до державного бюджету, якими передбачено фінансування надзвичайно важливої програми – реформування медицини на селі. «Крім збільшення видатків на оборону держави, ще й передбачили, в тому числі, програму розвитку сільської медицини».
Президент зазначив, що кошти на цю та інші програми з’явилися завдяки ефективній роботі Генеральної прокуратури, якій вдалося віднайти та повернути до бюджету 1 млрд 300 млн доларів США, вкрадених колишнім президентом Януковичем та високопосадовцями з його команди.
Петро Порошенко також зауважив, що у реалізації багатьох реформ і програм – важливе об’єднання зусиль центральної і місцевої влади: «Запроваджується принцип співфінансування, бо зросли місцеві бюджети. Вони перестали бути касами з видачі заробітної платні. Є можливість сьогодні будувати дороги, зводити чи оновлювати дитячі садки, школи, спрямовувати кошти на об’єкти охорони здоров’я».
Глава держави також висловив переконання, що відкриття лабораторного корпусу – не останнє оновлення   в університетській лікарні. На його думку, доцільним буде відкриття сучасного кардіологічного центру.
«Думаю, що саме такі рішучі кроки нам треба робити, коли ми хочемо забезпечити пріоритетний розвиток регіону», – резюмував Петро Порошенко.
По завершенні урочистої частини Президент оглянув реконструйоване приміщення радіологічного корпусу та новий лабораторний комплекс, у неофіційні обстановці поспілкувався з медпрацівниками.
АВТОМОБІЛІ ДЛЯ ПАТРУЛЬНИХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ
Петро Порошенко також взяв участь у церемонії передачі службових автомобілів групам реагування патрульної поліції районних відділів та відділень області.
Президент нагадав, що на початку його роботи на посту Глави держави рівень довіри населення України до правоохоронних органів становив 3-5%. На сьогодні –  перевищує 50%.
«І саме тому ми їх підтримуємо, і саме тому робимо все можливе для того, щоб вони мали можливість ефективно виконувати свої функції. 1,5 млрд гривень із загального фонду і майже 1 млрд зі спеціального фонду спрямували Національній поліції для рішучої боротьби зі злочинністю», – зазначив він.
Президент зауважив, що Тернопільська область є одним із лідерів щодо відкриття поліцейських пунктів, доступності до поліції.
Глава держави передав ключі та документи від 18 автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV зі встановленою системою Plug–in Hybrid EV (гібридний електромобіль з підзарядкою від електромережі) для подальшого їх використання у групах реагування патрульної поліції районних відділів та відділень.
НА НОВОСІЛЛІ У ГЕРОЯ АТО
А ще у рамках робочої поїздки до Тернополя Петро Порошенко відвідав родину учасника АТО Дмитра Мерзлікіна. Два роки тому Петро Олексійович уже зустрічався з героєм. У той час його родина винаймала помешкання. Тоді Президент пообіцяв посприяти у тому, щоб сім’я отримала житло. І слова дотримав. Нині Главу держави запросили до власної квартири.
«Я мрію, щоб кожен український герой мав таку квартиру», – сказав Петро Порошенко, оглянувши нову оселю родини військовослужбовця.
Нагадаємо, майор 24-ї окремої механізованої бригади Дмитро Мерзлікін 11 липня 2014 року, внаслідок обстрілу «Градами» з території Росії, отримав важкі поранення в районі Зеленопілля на Луганщині. Майор переніс 38 важких операцій. Нині повернувся до Збройних сил і продовжує службу у військовому комісаріаті.
Дружина військового Жанна звернулася до Петра Порошенка: «Ви є першим Президентом, який відкрито ставиться до людей. Ви відвідали не одну родину героїв-захисників України, і ми вам за це дуже вдячні».
Зоряна ДЕРКАЧ