Різдво православне і католицьке: в чому різниця

0
800

Різдво Христове – це, без сумніву, одне з головних духовних свят незалежно від віросповідання. Але все-таки є Різдво католицьке і православне. Якщо ми точно знаємо, що дати цих свят відрізняються, то в іншому все трохи складніше. Тому ми вирішили розповісти вам, чим відрізняються католицьке і православне Різдво.
Різниця між католицьким та православним Різдвом
Дата
Різниця в датах Різдва у католиків і православних пояснюється досить просто. Західні і східні церкви прийняли різні системи літочислення. Після того, як на Заході був складений новий Григоріанський календар, католики і протестанти стали святкувати Різдво на два тижні раніше православних. Але вважається, що дата Різдва у всіх однакова, різниця лише в календарі.
Богослужіння
Тут відмінності між католицьким та православним Різдвом істотніші. В православ’ї прийнято одне богослужіння, в якому поєднані Велике Повечір’я, Утреня та Літургія. А от у католиків у Різдво є три святкові меси: вночі, вранці і в день.
Значення свята
Православне Різдво – це, звичайно, одне з найважливіших релігійних свят у році. Але, це скоріше духовне свято, якому передує дуже строгий піст. А так же, в православ’ї Великдень вважається важливіше, ніж саме Різдво.
Католицьке Різдво – це не духовне, а родинне свято, коли прийнято урочисто сидіти за столом. Піст перед цим не настільки суворий, як і в православ’ї, а Пасха є не важливіше. Грубо кажучи, православним людям важливіше, що Ісус воскрес, а католикам, що народився.
Головний персонаж свята
Звичайно, всі ми знаємо, що в православ’ї шанують Ісуса Христа, який народився в цей день. А от у католиків все трохи цікавіше. Головними персонажами їх Різдва вважаються Святий Миколай і Санта Клаус, які дарують дітям подарунки. До речі, вважається, що Санта потрапляє в будинок через камінну трубу і залишає подарунки в шкарпетках біля каміну. Деякі католики вважають ці традиції язичницькими, тому ставляться до них не дуже добре.