Загроза екологічної катастрофи

0
559

Напруженість на Донбасі не спадає. Члени незаконних збройних формувань продовжують обстрілювати позиції Збройних сил України, зокрема й із важкого озброєння, забороненого «Мінськом». Крім того, на низці ділянок фіксуються випадки проведення розвідки і активність ворожих снайперів. Протягом минулого тижня троє українських захисників загинули, ще 12 дістали поранень та бойових травмувань.
Як повідомлялося, наприкінці січня Росія відправила на окуповану територію Донбасу ще один, 73-й, «гуманітарний конвой». У Міноборони України з посиланням на дані військової розвідки поінформували: «Встановлено, що 25 січня черговий так званий «гуманітарний конвой» із РФ доставив на тимчасово окуповану територію Донбасу вантаж військового призначення для російських окупаційних військ, зокрема технічні засоби розвідки і радіостанції». За словами речника МОУ з питань АТО, «попри заяви керівництва Російської Федерації щодо виключно мирного призначення вантажів таких «конвоїв» вони є одним зі способів підтримки псевдодержавних терористичних утворень на сході України».
Українська сторона Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) вкотре сповістила, що колабораціоністська адміністрація ОРДО продовжує свідомо ігнорувати заявки підприємств Донбасу про надання гарантій безпеки для проведення обслуговування та ремонту об’єктів інфраструктури, які розташовані вздовж лінії розмежування сторін. На деяких ділянках це загрожує екологічною катастрофою. «Схоже, російсько-окупаційна влада «турбується» про мешканців Донбасу лише на словах, свідомо ігноруючи вирішення нагальних проблем цивільного населення та питань життєзабезпечення регіону», — йдеться у заяві української сторони СЦКК.
До санкційного «чорного списку» міністерства фінансів США з кількох сотень російських бізнесменів і політиків, яким відтепер обмежено зовнішньоекономічну діяльність і заборонено в’їзд до США, наприкінці січня додався й десяток членів угруповань «ДНР» і «ЛНР» — дев’ять так званих «міністрів народних республік», один «заступник міністра», а також колишній луганський чиновник та його родич.
Ватажки бойовиків і представники їхніх силових структур перебували у «чорному списку» й раніше. Нині ж до так званої «кремлівської доповіді» потрапили ті, хто відповідає за фінанси, безпеку, інформацію та стратегічні для угруповань «ЛДНР» ресурси — пальне і енергетику.
Тим часом окупаційна адміністрація «ЛНР» примушує отримувати псевдопаспорти фейкової «республіки». Насамперед це стосується співробітників самих «адміністрацій», а також учителів та лікарів. Про це ресурсу LIGA.net повідомили кілька місцевих жителів тимчасово окупованого Луганська. За словами співрозмовників, нововведення мало кому подобається. Вони розповіли, що розважливі люди неохоче отримують фейкові документи. «Хто любить рашку, звичайно, це підтримують, там їм обіцяють якесь працевлаштування у Москві, — каже луганчанка Марина. — Я ж поки що «дружу» з головою. Моя Батьківщина — Україна. Луганськ — це Україна, і нічого змінювати у своєму житті не буду. Якщо стане зовсім нестерпно, тоді виїду».
Михайло ВЕДМІДЬ