28 червня — День Конституції України

0
1332

Цього дня 1996 року о 9:20 Верховна Рада після багатомісячних дебатів ухвалила Основний Закон нашої країни, який замінив конституцію Української радянської соціалістичної республіки 1978 року.
Голосуванням «за» документ підтримали 315 парламентарів. Уперше в сесійній залі пролунав затверджений Конституцією гімн. Народні депутати урочисто внесли синьо-жовтий державний прапор.
День Конституції — це єдине державне свято, згадка про яке є в тексті самого Основного Закону (стаття 161-ша).
Конституції України нещодавно виповнилося двадцять два роки. Оскільки це дуже нове свято, з ним пов’язано не так вже й багато традицій. Проте за ці кілька років деякі з них почали розвиватися.
Більшість міст проводять паради в День Конституції. У столиці України проводяться найбільші паради, в яких беруть участь глави держави. Також мають місце традиційні вистави, різні гурти та багато інших речей, які представляють різноманіття культури України. Ці паради часто супроводжуються великими вечірніми феєрверками.
Національний гімн або “Гімн України”, відтворюється на радіо та телебаченні протягом усього дня, і народ часто співає його під час парадів або свят.