ЧАС ЗАГОЮЄ НАЙЖАХЛИВІШІ РАНИ

0
5073

Польща — великий друг України, який підтримує її на шляху реформ. Про це заявив Анджей Дуда у Луцьку під час заходів із вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії. «Ми хочемо, щоб в Україні запанував мир і безпека», — цитує Дуду «Польське радіо». На його думку, сучасні українсько-польські відносини мають будуватися на історичній правді. «Сьогодні не може йтися про помсту, хоча біль від давніх подій ще відчутний. Проте я переконаний, що час заліковує навіть найжахливіші рани, які залишилися у серцях обох народів», — сказав Президент Польщі.
Він заявив про те, що сьогоднішнє покоління поляків усвідомлює, що Армія Крайова вбивала на Волині «простих людей, українців». «В історії обох народів Волинь — страшне місце на карті, яке позначене болем та глибокими спільними ранами», — зазначив Анджей Дуда. Проте він зауважив, що в історії Волинської трагедії «є дисбаланс: сто тисяч убитих поляків і п’ять тисяч загиблих українців, що є історичною правдою». Він звернувся до української влади з проханням надати можливість проводити наукові роботи, які дадуть змогу ідентифікувати всіх жертв Волинської трагедії.
Перебуваючи у Луцьку, Анджей Дуда відвідав також Собор святих апостолів Петра і Павла і взяв участь у святій месі. Під час спільної молитви митрополит Львівський Римсько-Католицької церкви, архієпископ Мечислав Мокшицький закликав пам’ятати історію та визнати гріхи як шлях до примирення, проявити смирення і не нести ненависть із покоління в покоління. Також присутні молилися за припинення війни в Україні, за мир у державі та за загиблих.
Вікторія ВЛАСЕНКО