Синод Російської Православної Церкви пішов у розкол

0
312

На засіданні Священного Синоду Російської Православної Церкви, що відбулося 15 жовтня 2018 року в Мінську його учасники прийняли Заяву Священного Синоду. Про це повідомляє сайт РПЦ.
Члени Священного Синоду визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським Патріархатом.
У Заяві, зокрема, сказано: «Прийняття в спілкування розкольників та підданого анафемі в іншій Помісній Церкві особі з усіма рукопокладеними ними “єпископами “і” кліриками”, посягання на чужі канонічні території, спроба відректися від власних історичних рішень і зобов’язань, – все це виводить Константинопольський Патріархат за межі канонічного поля і, до великої нашої скорботи, унеможливлює для нас продовження євхаристійного спілкування з його єрархами, духовенством і мирянами».
«Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Російської Православної Церкви неможливо співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян – участь в Таїнствах, що здійснюються в її храмах», – зазначаэться у документі.
«Синод МП повторює політику Кремля – самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти»,  – так  речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій (Зоря) на своій сторінці у Facebook відреагував на сьогоднішнє рішення Синоду РПЦ про розрив євхаристійного спілкування зі Вселенським Патріархатом.
«Патріарх Кирил з 1991 р. особисто є архітектором розділення Української Церкви. Тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю Повноту Православ‘я у конфлікт. Але після нього ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування. Тепер перед всіма, належними до МП в Україні, постає питання: Йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ‘ям – через Помісну Українську Церкву?», – наголосив речник УПЦ КП.