НАТАЛЯ КРАСНЯНСЬКА ВЗЯЛА ГРАН-ПРІ «СЛОВ’ЯНСЬКОГО БАЗАРУ»

0
754

krasnyanska_300XVI Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов’янський базар» буде пам’ятним для України бодай тим, що 17-річна жителька Южноукраїнська Миколаївської області Наталя Краснянська стала тріумфатором і головним відкриттям цього форуму. Окрім Гран-прі їй дісталося ще й 10 тисяч доларів. Співачка зізнавалася, що витратить ці преміальні на відпочинок батьків, оскільки ще 10 років тому дала обіцянку мамі: «Мій перший заробіток буде для вас…»

Сюрприз для глядачів, які прийшли на день України в рамках «Слов’янського базару», полягав у тому, що майже на кожному кріслі оновленого амфітеатру вони знайшли чудові жовто-блакитні косинки, які негайно пов’язали, як той казав, хто куди. А протягом концерту ними розмахували над головами на знак повного схвалення того, що відбувалося.

Знаки дружби та вдячності до українських виконавців виявляли не лише глядачі, а й колеги по музичному цеху. Так, народний артист Білорусі Анатолій Єрмоленко сам зголосився виконати пісню «Рідна мати моя» разом із ансамблем «Кобза», за що був нагороджений бурхливими оплесками. Але ще більше оплесків дісталося Миколі Гнатюку, котрий після пісні «Розкажи мені, смереко!» згадав і свій репертуар 1980-х. Прощаючись із публікою, він скинув угору руки, в одній із яких був прапорець України, а в другій — квіти.

А ще зворушливішим був момент, коли на сцену для виконання української пісні вийшов не позначений у програмі дует Ядвіга Поплавська — Олександр Тиханович (член журі). Пісню-то вони виконали. Але потім довго пояснювали публіці, що боротьба за Гран-прі була напруженою, і журі взагалі хотіло його нікому не присуджувати.

І тільки після певних роздумів Тиханович заявив колегам: «Робіть, що хочете, але Україна на це заслужила!» Справді, суперники у нашої Наталі Краснянської були серйозні. Росію нинішнього року представляли учень Ірини Отієвої Родіон Роус і молода співачка Ксенія Коламбацька. Однак у лідери вони не потрапили. Не дотягли до перемоги і Георгій Колдун (брат Дмитра Колдуна, котрий посів шосте місце на Євробаченні), і словенська співачка Нушка.

krasnyanska1_413

 

— Якщо вже зовсім відверто, то я сподівалася потрапити лише до першої десятки лауреатів, — зізнавалася після конкурсу молодих виконавців Наталя Краснянська. — І зрозумієте почуття 17-річної дівчини з маленького містечка, котра без особливого досвіду вийшла на такий відповідальний конкурс.

Тому хочу сказати своїм землякам і землячкам:

«Не бійтеся труднощів, будьте наполегливими і працьовитими, і ви переможете!»

От і я починала в театрі естрадної пісні «Галатея» ще в чотирирічному віці. Це була серйозна робота. І тепер хочу від душі подякувати директорці цього театру Риммі Мальденко, котра займалася зі мною вокалом. Але ще більше — своїм батькам, які повірили в мене і протягом усього мого життя допомагали морально, психологічно та матеріально, що дуже важливо, адже наша сім’я — зовсім не із заможних…

Коли мені було десять років, я сказала своїй матусі: «Перші ж зароблені мною гроші я витрачу на ваш із татом гарний відпочинок! Адже ви стільки для мене зробили»! І ось тепер у мене, нарешті, така можливість з’явилася…