ПАПА БЕНЕДИКТ XVI УДІЛИВ АПОСТОЛЬСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ «URBI ET ORBI»

0
179

img1

25 грудня 2008 року світ відзначав свято Христового Різдва за григоріанським календарем. Різдво у католицькому світі – це прекрасна мозаїка молитов, обрядів, традицій та святкових відзначень. Опівдні за римським часом Вселенський Архиєрей Бенедикт XVI, за традицією, з лоджії фасадного боку базиліки святого Петра у Ватикані звернувся із Різдвяним посланням до всіх віруючих людей та всіх людей доброї волі світу. Радіо й телебачення рознесли це привітання до багатьох країн світу. Так, приміром, в Україні в ніч з 24 грудня на 25 грудня 2008 року нічну Святу Літургію під проводом Святішого Отця Бенедикта XVI в Базиліці Святого Петра з Ватикану у прямому ефірі транслювали телеканали: «УТ-1», «5-й канал» та «К1».

Відтак Святіший Отець звернувся з Різдвяним привітанням кількадесятьма мовами, серед яких також і українською. На площі святого Петра була присутня численна українська громада, вирізняючись синьо-жовтими прапорами. Українці радісно і гучно вітали Папу.

На закінчення Папа Римський  Бенедикт XVI уділив Апостольське благословення, яке латинською мовою називається «Urbi et Orbi», себто в перекладі «Місту(Римові) і світові». В Україні християни західного обряду могли в реальному часі побачити і почути Різдвяне Привітання і Апостольське Благословення для Риму і цілого світу «Urbi et Orbi» Святішого Отця з площі Святого Петра завдяки телеканалам «УТ-1», «5-й канал» та «К1».