КОЗАЦЬКИЙ ПРАПОР ЯК СВЯТИНЯ СЬОГОДЕННЯ

0
688
img

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко презентувала відреставроване за її ініціативою козацьке знамено XVIII ст. із зображенням Національного герба – «Козак з мушкетом». Презентація відбулася 22 серпня в історичному музеї України.

За словами Юлії Тимошенко, Україна не повинна припиняти боротьбу за повернення своїх споконвічних історичних реліквій, які сьогодні розкидані по всьому світу. Вона повідомила, що сьогодні в Україні немає жодної державної печатки із зображенням козака з мушкетом. І це, за словами Глави Уряду, – завдання на майбутнє: «Я хочу, щоб меценати і вся команда істориків, музейників, Уряду, повертали наші реліквії в Україну, тому що вони нам дають натхнення, вони відроджують нашу духовність, вони просто демонструють, як наші діди та прадіди виборювали незалежність».

Прем’єр-міністр заявила, що ініціюватиме ухвалення відповідної постанови, яка передбачатиме заходи з підтримки реставраторської справи в Україні. При цьому Юлія Тимошенко зазначила, що історичні реліквії мають реставруватися в Україні, а не за кордоном.

Окрім того, Прем’єр-міністр від імені Уряду висловила подяку реставраторам і працівникам Національного історичного музею, які безпосередньо займалися відновленням прапору.

Довідково: Зображення «Козака з мушкетом» вважалося гербом Війська Запорозького. За ініціативою Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, 17 липня 2009 р. Кабінет Міністрів ухвалив проект Великого державного герба, на якому є зображення козака з мушкетом. З урахуванням цієї обставини – значення знамена «Козак з мушкетом» набуває особливо актуального звучання сьогодні. Козацьке знамено із зображенням Національного герба – «Козак з мушкетом» є єдиною пам’яткою цього типу, що зберігається у Музейному фонді України та музеях світу.

Наталія БОРИС,
Київ