СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ПРИХОДИТЬ НЕПОМІТНО

0
660

mykolaj_408Є у річному колі особливий час – низка веселих зимових свят. Ми радо святкуємо, не вдаючись до теологічних тонкощів, Різдво католицьке і православне, новий і старий Новий рік, Водохрещу. А розпочинається цей святковий калейдоскоп днем Святого Миколая.

В Україні православні й греко-католики відзначають день святого Миколая. Цей святий здавна в пошані в українців. Миколай був єпископом і  все життя опікувався справами милосердя: лікував хворих, допомагав в’язням, сиротам. Ще за життя його називали батьком усіх бідних і беззахисних.

За легендами раз на рік у свій день народження святий Миколай вирушає в мандри. Він спускається на землю по срібній мотузці й всю ніч розносить гостинці, а вранці майже всі діти шукають під подушками подарунки. Миколай розпочинає новорічні свята. Він уважно стежить за тим, щоб ні одна знедолена людина не залишилась без подарунка. Він зціляє людей, дарує придане бідним дівчатам. Він — покровитель хліборобів, мандрівників та моряків. Саме святого Миколая кличуть на допомогу, коли трапляються біда, катастрофа чи природне лихо. Особливо день святого Миколая очікують дітлахи. За легендами святий Миколай приходить непомітно. Але дитяча фантазія створила його образ. Майже всі вважають, що святий Миколай саме такий — з сивим волоссям та великою бородою. Обов’язково в дорогому срібному одязі. Хоч, кажуть, що його прототип був дуже скромною людиною.

Сторінку підготувала Марічка ДОБРОВОЛЯ