БЛАЖЕННІШИЙ ЛЮБОМИР ПЕРЕДАВ ПЕЧАТКУ ПАТРІАРШОЇ КУРІЇ АДМІНІСТРАТОРУ ВЛАДИЦІ ІГОРЮ

0
1157

10 лютого, ввечері, відбувся заключний етап передачі влади Блаженнішим Любомиром Адміністратору Церкви високопреосвященному владиці Ігорю (Возьняку). Йдеться про передачу печатки Патріаршої курії як символу влади/служіння для усієї Церкви.
Розпочинаючи урочисту церемонію владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, зокрема відзначив: «Ми є свідками важливої для Української Греко-Католицької Церкви події. Сьогодні Святіший Отець Венедикт XVI прийняв зречення із уряду Верховного архиєпископа Блаженнішого Любомира. Одночасно повідомлено про те, що відповідно до церковного права Адміністратором нашої Церкви став високопреосвященний владика Ігор (Возьняк). Це не тільки юридичний акт, але також передача повновластей над цілою Церквою на час вакантності престолу Верховного архиєпископа. Ми сьогодні є свідками, як Блаженніший Любомир передасть символ повновластей високопреосвященному владиці Ігорю».
Вручаючи печатку Адміністратору, Блаженніший Любомир сказав, що цю печатку він передає згідно із законами нашої Церкви та на її користь і добро. Він пояснив, що печатку він передає владиці Ігорю як відповідальному за нашу Церкву у цей перехідний час. «Від моменту мого зречення, потвердженого Святішим Отцем, до часу, коли ми після виборів привітаємо новообраного Главу нашої Церкви, передаю цю печатку, і це більше ніж символ», – сказав Блаженніший Любомир. При цьому він побажав, щоби у цей час із усіма Божими благодатями владика Ігор попровадив нашу Церкву.
Приймаючи печатку, владика Ігор запевнив, що буде вживати її «для добра Церкви та нашого народу».
На завершення владика Богдан побажав Блаженнішому Любомирові міцного здоров‘я, а Владиці Ігорю наснаги та мудрості в управлінні Церквою у перехідний період.
Департамент інформації УГКЦ