ЗВЕРНЕННЯ ПРАВОСЛАВНИХ УКРАЇНЦІВ ШТАТУ КОННЕКТИКУТ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

0
610

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
Православні українці штату Коннектикут на традиційних річних зборах прийняли рішення звернутися до Вас з наступним.
З приємністю відзначаємо, що від часу проголошення своєї незалежності Україна стала повноцінним учасником світового політичного, економічного, культурного та духовного життя. Довела свою самобутність, щиро ділиться скарбами культури та духовності. Українська громада штату Коннектикут схвально сприймає заходи, що сприяють покращенню іміджу України, розкривають потужний потенціал нашого народу. Варто відзначити плідну взаємодію православної громади Коннектикуту з Генеральним консульством України в Нью-Йорку. Проведено ряд успішних заходів, серед яких минулорічний візит Святійшого Патріарха Філарета в штати Коннектикут і Нью-Джерсі.
Разом з тим ми стурбовані окремими тенденціями державно-релігійних стосунків сьогодення. Суть нашого занепокоєння висловлена в Заяві Святійшого Патріарха Філарета, що «в Україні є намагання реалізувати масштабний план з розвалу та знищення Київського Патріархату».
Наголошуємо на тому, що Київський Патріархат є не лише внутрішньо-українським чинником. Парафії Київського Патріархату стали підвалинами українського життя від Японії до Америки. На сьогоднішній день УПЦ Київського Патріархату є єдиною києвоцентричною православною структурою, що опікується закордонними українцями. На відміну від Київського Патріархату Московський немає та, згідно із своїм статусом, не може мати парафій за кордоном. Протягом останніх десяти років Київський Патріархат демонструє стабільну динаміку зростання. Лише у Сполучених Штатах кількість парафій та віруючих збільшилася в рази. Правлячим архиєреєм українських парафій у Сполучених Штатах є Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України. Як керівник Вікаріату Патріарх щорічно відвідує Америку. Численні зустрічі з громадськими й урядовими діячами США сприяють розвитку та зміцненню української громади Америки. Київський Патріархат в США – невіддільний від Київського Патріархату в Україні.
Спротив діяльності Київського Патріархату безпосередньо зачіпає інтереси громадян Америки українського походження. Ігнорування українськими державними службовцями українського Патріарха та правлячого єпископа українських парафій Сполучених Штатів є неприпустимим.
Вельмишановний Вікторе Федоровичу, якщо дискримінація Київського Патріархату є ініціативою окремих чиновників, просимо Вас, як Президента України, вжити необхідних заходів для унормування державно-церковних стосунків, зустрітися зі Святійшим Патріархом і роз’яснити офіційну позицію Глави Української Держави. Якщо дискримінація віруючих Київського Патріархату не припиниться, ми змушені будемо шукати захисту в Уряду Сполучених Штатів.
Америка, як і Україна, є багатоконфесійною державою. Кожна деномінація має в ній право на існування. Національні православні громади діаспори борються проти дискримінації Православної Церкви в країнах свого походження. Але одна справа, коли грецька громада бореться проти дискримінації Константинопольського Патріархату в мусульманській Туреччині, вихідці з Єгипту та Сирії заявляють про переслідування за Христа, а зовсім інша, коли в європейській християнській Україні дискримінують віруючих Київського Патріархату.
Українська діаспора має багатий досвід боротьби за українську Україну, набутий ще за горезвісних совєтських часів. Сподіваємося, що він нам більше не знадобиться. Віримо, що співпраця держави Україна та закордонного українства увійде в законодавче русло так, як це є у багатьох країнах світу. Україна навчиться сприймати свою діаспору як потужний націєтворчий та державотворчий фактор розвитку, дієвий інструмент політичного, економічного, культурного та духовного впливу в країнах проживання, ефективний засіб для утвердження позитивного образу своєї держави у міжнародній спільноті.
Ми хотіли би працювати з Україною і для України.
Від імені учасників річних зборів
настоятель Свято-Троїцького храму м. Бриджпорт
прот. Олександр ДВІНЯТІН