«ПРОЩА ДО ТАРАСА»

0
688

До 150-ї річниці завершення смерті Великого Кобзаря – Тараса Шевченка, в рамках проекту «Проща до Тараса» з 8 до 22 травня 2011 року відбулася проща до міст перевезення тіла Кобзаря в Україну в тій послідовності, як це було 150 років тому: Санкт-Петербург, Москва, Тула, Орел, Севськ, Глухів, Кроловець, Козелець, Ніжин, Київ, Канів. Паломництво завершилося символічним дійством – покладанням на його могилу вінка, який паломники везли зі собою. Організаторами заходу виступили рух добровольців «Простір Свободи» і Спілка звукорежисерів України за підтримки представників громадських організацій, митців і видатних діячів України. Метою паломництва було вшанування  пам’яті  Т. Шевченка.
Як зазначив координатор акції В’ячеслав Ільїн, внутрішня складова (прощі до Тараса) полягає в духовному очищенні, співчутті, самопожертві, щирій участі в долі ближнього, що було основою життя Великого Кобзаря.
Організатори цього дійства звернулися до представників духовенства з різних конфесій, щоб забезпечити духовний супровід. Від УГКЦ участь у паломництві зокрема взяли: о. Дам‘ян Габорій, бр.Теоктист Міщук (ЧСВВ) та о. Юрій Голоднюк. Отець Дам’ян та бр. Теоктист відслужили Панахиду 19 травня в храмі Різдва Христа Спасителя (УПЦ КП) у Києві та брали участь у поході паломників, які несли вінок до набережної, щоб покласти його  на палубу козацької «Чайки», яка мала відправитися з Києва по Дніпру до Канева. Отець Дам‘ян поблагословив паломників на дальшу путь та подякував організаторам за сприяння в об’єднанні релігійних конфесій заради спільної справи. В Каневі духовну опіку прощі здійснював о. Юрій Голоднюк, адміністратор парафії Святого Духа в м. Золотоноша, який 21 травня, після Панахиди за Тарасом Шевченком в Успенському соборі м. Канева, взяв участь в пішій ході до могили Т. Шевченка, де поклали вінок.
На завершення відбувся концерт пам’яті Тараса Шевченка.
о. Дам‘ян ГАБОРІЙ

Сторінку підготував Іван ДМИТРІВ