ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ ВІДСЛУЖИВ ПАНАХИДУ ЗА ТАРАСОМ ШЕВЧЕНКОМ

0
771

19 травня з нагоди 150-ї річниці перепоховання Великого Кобзаря в Україні в храмі на честь Різдва Христового, що знаходиться на Поштовій площі Києва, відбулась панахида за Тарасом Шевченком.
Богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні вікарія Київської єпархії єпископа Вишгородського Агапіта, керуючого справами Київської Патріархії, настоятеля храму прот. Миколая Салабая, насельників Свято-Михайлівського монастиря та духовенства храму.
Також на богослужінні були присутні політичні та громадські діячі – Володимир Бондаренко, Юрій Богуцький, Микола Томенко, Євген Суслов, Андрій Шевченко.
Храм Різдва Христового на Подолі також називають «Шевченківською церквою», адже в ньому в травні 1861 року було встановлено труну з тілом Тараса Григоровича Шевченка на шляху з Санкт-Петербургу до Канева. Оригінальний храм був зруйнований безбожниками у 30-х роках минулого століття, але з нагоди 2000-ліття Різдва Христового він був відбудований на історичному місці у первісному вигляді.
Про подію перепоховання залишив спогади архиєпископ Петро (Лебединцев), який відправляв панахиду за великим поетом України: «Близько четвертої години, коли призначено було панахиду і винос з церкви до пароплава, який стояв біля Ланцюгового мосту, не тільки церква, але й двір були вщент заповнені; на Олександрівській вулиці, на шосе, на схилах Андріївському і Михайлівському і на горі біля Царського саду стояло народу не менше, ніж буває 15 липня, під час Володимирської хресної ходи».
Марічка ДОБРОВОЛЯ