ТИМОШЕНКО ВИМАГАЄ СУДУ ПРИСЯЖНИХ

0
455

Минулої п’ятниці, 24 червня, Печерський районний суд міста Києва розпочав попередній розгляд «газової справи» відносно екс-прем’єр-міністра України, лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.
Суд відмовив Юлії Тимо¬шенко в задоволенні її клопотання про відведення судді Родіона Кіреєва, а також дозволив зйомку і трансляцію в залі суду лише на попередньому розгляді «газової справи».
Екс-прем’єр вимагала, щоб її судив суд присяжних, «щоб суд замість фарсу перетворився на справжній суд».
Виступаючи, Юлія Тимо¬шенко заявила, що мала право проводити переговори щодо підписання газових угод з Ро¬сійською Федерацією без жодних директив. «Подивіться закон про міжнародні договори. Є висновок Міністерства юстиції, першого заступника генерального прокурора Кудрявцева про те, що не потрібні директиви уряду для підписання угоди між господарюючими суб’єктами. Я не розумію, які від мене вимагають директиви і які резолюції повинні були прийматися на засіданні Кабміну», — сказала вона. «Я, прем’єр-міністр, мала право вести переговори без будь-яких доручень і директив», — наголосила екс-прем’єр.
Присутні на засіданні зазначають, що засідання відбувається у зовсім не пристосованому для цього приміщенні. У перерві судового засідання голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вийшов із залу весь мокрий від поту, сказавши журналістам, що «я не можу давати політичну оцінку цій справі, але умови, в яких проходить розгляд, нелюдські». Коментуючи ці слова, народний депутат фракції Партії регіонів Василь Кисельов заявив, що «якщо послу Тейшейрі не подобається клімат у Києві, нехай їде в Португалію. Якщо йому спекотно в суді, нехай дивиться трансляцію із залу засідань на «5 каналі».

КОЛИШНЯ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО НАЗВАЛА СУД ФАРСОМ

Тимошенко перебуває у войовничому настрої і обіцяє шукати правди у міжнародному суді. Посол Євросоюзу Жозе Мануель Пінту Тейшейра назвав умови, в яких відбувалося судове засідання у справі Тимошенко, «нелюдськими», ідеться у статті Тома Парфітта для британської The Guardian.
У п’ятницю у переповненій та шумній залі київського суду Тимошенко назвала суд над нею фарсом, а суддю – маріонеткою, пише Том Парфітт.
Автор нагадує, що суд розглядав справу, яку генпрокуратура відкрила проти Тимошенко за підписання нею газової угоди із Росією два роки тому, через яку Україна нібито зазнала збитків на 440 млн. доларів. Під час засідання Тимошенко «була у войовничому настрої та відмовилася встати перед суддею, Родіоном Кіреєвим, назвавши його маріонеткою», ідеться у статті.
Раніше, у своєму інтерв’ю для Guardian, Тимошенко повідомила, що замовником її обвинувачення є президент Віктор Янукович, який методами Сталіна 1937-го року намагається знищити її шанси балотуватися на виборах наступного року.
Тимошенко пообіцяла шукати правди у міжнародних судах, повідомляють місцеві агентства новин. «Я боротимуся до останнього подиху. Вони хочуть посадити мене до в’язниці, та це не допоможе. Мій голос із в’язниці лунатиме ще голосніше, ніж тепер, й увесь світ почує мене», – сказала обвинувачена.
У розмові з журналістами Юлія Тимошенко назвала Януковича боягузом, мовляв, той «боїться політичного змагання та опозиції». Адвокат Тимошенко поки безуспішно вимагає відводу судді Кіреєва, мотивуючи це його «недосвідченістю та зв’язками із президентом».
У залі суду прихильники Тимошенко облили водою народного депутата від Партії регіонів Інну Богословську, назвавши її відьмою. Сутички траплялися і надворі, зауважує автор.
На суд прийшло багато активістів, правозахисників та журналістів, які знемагали від задухи. Посол Євросоюзу Жозе Мануель Пінту Тейшейра сказав, що не може дати політичної оцінки, однак додав, що умови, в яких відбувалося судове засідання, були «нелюдськими».
Автор пише, що суддя Кіреєв відхилив вимогу команди Тимошенко відкласти суд на місяць, щоб обвинувачена могла ознайомитися із 14-ма томами матеріалів справи.
Тимошенко звинувачують у тому, що вона підписала угоду з Росією у 2009-му році, не порадившись із Кабінетом Міністрів України, на що колишня прем’єр відповіла, що не була зобов’язана цього робити, ідеться у статті.
Наразі президент Янукович намагається переконати Росію переглянути ціну на газопостачання, яка зараз прив’язана до цін на нафту та виросла через нестабільність на Близькому Сході.

ПРОЦЕС ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО: «ВИБІРКОВЕ ПРАВОСУДДЯ У НЕЛЮДСЬКИХ УМОВАХ»

Тимошенко судять у тісняві. Юлія Тимошенко вимагала розгляду своєї справи судом присяжних і надання просторішого приміщення для засідання. Посол Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра назвав умови розгляду справи нелюдськими – пише Борис Клименко у статті, яку опублікував інтернет-портал російської служби Radio France Internationale (RFI).
У Києві відбувся попередній розгляд кримінальної справи за звинуваченням екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко у незаконному підписанні у 2009 році газових контрактів із Росією, пише Борис Клименко. Колишню главу уряду звинувачують у перевищенні службових повноважень, що потягло за собою завдання шкоди державі обсягом близько півтора мільярдів гривень.
Багато українських та європейських експертів і політиків розцінюють досудове слідство та попередній розгляд кримінальної справи проти Юлії Тимошенко як політичне переслідування опозиції. На судовому засіданні пані Тимошенко вимагала відводу судді Печерського суду, оскільки він не має «ні досвіду, ні знань, щоб цю справу розглядати». Суддю вона назвала «маріонеткою адміністрації президента». Також Юлія Тимошенко вимагала, щоб її справу розглядав суд присяжних.
Розгляд справи відбувається у дуже тісному приміщенні за присутності багатьох журналістів. Посол Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, присутній у залі, назвав такі умови нелюдськими. Своєю чергою, нардеп із Партії регіонів Василь Кисельов заявив, що «якщо послу Тейшейрі не подобається клімат у Києві, хай їде до Португалії». Посол заявив, що не може давати справі політичну оцінку. Тим часом народний депутат звинуватив його саме у політичних коментарях, зауважує автор статті.
Суддя Родіон Кіреєв не прийняв пропозицію сторони пані Тимошенко перенести засідання у просторіше приміщення, яке погоджувалася надати Спілка письменників України. Ще одне клопотання Юлії Тимошенко стосувалося «закриття сфабрикованої генеральною прокуратурою справи». За словами екс-прем’єра, обвинувачення не відповідає букві закону.
Президент України Віктор Янукович тим часом заявив про те, що Юлія Тимошенко могла б очолити опозицію в Україні. «Чому б ні, якщо суд вирішить, що вона невинувата. Але потрібно поважати усі процедури», – наголосив пан Янукович. Раніше він заявляв, що зацікавлений у щонайпрозорішому висвітленні судового засідання. Представники ж прокуратури намагалися позбавити журналістів права фіксувати процес на відео- та фотокамери. Проте пряму трансляцію здійснював «5 канал». У суді Юлія Тимошенко заявила, що влада запланувала запроторити її до в’язниці. «І мій голос із тюрми буде гучніший, ніж зараз. Мене буде чути весь світ», – сказала пані Тимошенко.