НА ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ НАДІЙСЯ…

0
539

Майже кожен третій долар, переказаний українцями, які працюють за кордоном, був висланий з території Росії, кожен десятий – зі США. Росія і США є основними працедавцями для українських заробітчан. Такий висновок можна зробити, виходячи з даних про обсяги приватних грошових переказів, опублікованих Національним банком.
Так, за інформацією НБУ, за перший квартал цього року обсяг приватних переказів із Росії склав 376,6 млн. дол., або 29,2% від усіх надходжень.
Варто відзначити, що Нацбанк не враховує кошти, що надійшли в Україну нелегальними каналами, а це близько 13,5% від обсягу приватних переказів.
Другим за значимістю працедавцем для заробітчан України є Сполучені Штати Америки. З території цієї країни в січні-березні 2011 року приватні особи відправлено 144,9 млн. дол., або 11,2% від загальної суми.
До п’ятірки лідерів також увійшли Німеччина, Греція та Італія. Так, з Німеччини в Україну в першому кварталі надійшло 97,2 млн. дол. приватних грошових переказів (7,5% від загальної суми), з Греції – 78,5 млн. дол. (6,1%).
З Італії, яка вважається одним з найбільших працедавців для українських жінок, в Україну в січні-березні цього року було перераховано 76,4 млн. дол. Це лише 5,9% усіх надходжень. За цим показником Італія займає тільки п’яте місце.
Ще одна «віддушина» українських заробітчан – Португалія – на 14-м місці. З цієї країни в Україну було перераховано 17,2 млн. дол., або 1,3%.
Нагадаємо, що в січні-березні поточного року обсяг приватних грошових переказів в Україну з-за кордону досяг 1,5 млрд. дол. Як мінімум 85% цих коштів надійшли в країну від українців, які працюють за кордоном.
Як повідомлялося, у 2010 році в порівнянні з 2009 роком обсяги грошових переказів в Україну з-за кордону збільшились на 9,2% до 5,9 млрд. доларів.