Підтримка Святого Престолу

0
176

Папа Римський отримав запрошення відвідати Україну

Аудієнція Володимира Зеленського у Ватикані 8 лютого матиме неабияке значення для звільнення з російського полону українських бранців.

Обговорили гуманітарні ініціативи для допомоги дітям і захисту довкілля. «Безмежно вдячний Його Святості за ініціативу «Папа для України», що допомогла 900 тисячам українців, які постраждали на Донбасі», — наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що Його Святість Папу Франциска дуже чекають в Україні, де він має надзвичайно велику підтримку і довіру.

Під час візиту до Ватикану Володимир Зеленський провів зустріч з державним секретарем кардиналом П’єтро Пароліном за участю секретаря з міждержавних відносин архієпископа Пола Річарда Галлахера. Глава держави відзначив плідну співпрацю, що її вдалося розвинути за 28 років дипломатичних відносин між Україною та Святим Престолом, дата встановлення яких символічно збігається із сьогоднішнім візитом: «Нас поєднують спільні цінності та спільне бачення майбутнього».

Президент наголосив, що Україна прагне миру і тому звертається до Святого Престолу та особисто до Його Святості Папи Франциска з проханням про підтримку й допомогу в мирному врегулюванні та завершенні війни на Донбасі. Володимир Зеленський звернувся до Святого Престолу із проханням допомогти нашій державі звільнити своїх громадян.

Він зауважив, що міжцерковний діалог в Україні може слугувати прикладом для інших країн, і відзначив важливу роль Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у діяльності держави.

Разом з дружиною Президент відвідав ватиканські музеї, Сикстинську капелу і собор Святого Петра. Вони оглянули мозаїчний вівтар князя Володимира і княгині Ольги, відвідали могилу святого Петра.